בשני העשורים האחרונים התרחקו מלונאים ויזמים מטבריה בטענה שאזורי החוף והטיילת מוזנחים וטעונים שיפור משמעותי. טבריה, שהיתה לאזור נופש מבוקש בשנות ה–80, נשאה בתוכה פוטנציאל ותקוות תיירותיות גדולות והפכה ברבות השנים למוקד רתיעה למלונאים. גם הצימרים ובתי ההארחה שנפתחו מסביב לכנרת ניסו להתנער מהקרבה לעיר. יזמים ומלונאים העידו בשנים האחרונות לא אחת שהתדמית הגרועה ותיירות הצליינים לא מבטיחים רווחיות גבוהה ושהפוטנציאל רחוק מלהתממש.

בניגוד לתחזיות ולתדמית הבעייתית, החליטו ברשת מלונות פתאל לפתוח לחופי הכנרת בטבריה מלון בוטיק חדש, U בוטיק כנרת. המלון נבנה על תשתיות מלון ומבנה קיים שפעל בעבר ושימש כאולם אירועים וכנסים בשנים האחרונות, וחופו שימש את בית המלון לאונרדו טבריה. המלון שופץ בעלות של כ-50 מיליון שקל בעבור בניית 60 חדרי בוטיק מעוצבים שגודלם הממוצע עומד על כ-30 מ"ר. לילה במלון צפוי לעלות כ-2,000 שקל לזוג בסוף שבוע על בסיס חצי פנסיון וכרגע מוצע לקהל המזמינים במחירי הרצה מעט זולים יותר.

"החלטנו לפתח מלון על שפת הים למרות הקשיים האובייקטיבים המיוחסים לטבריה ואפשר לומר שיש פה מעט מן החלוציות, אחרי שבמשך עשרות שנים לא נפתח בטבריה מלון בהשקעה כזאת", מסביר ראובן אלקס, מנכ"ל מלונות הרשת. "אנחנו מאמינים שיש מקום למוצר לייף סטייל דווקא באזור הכנרת למי שמחפש רמת אירוח גבוהה. אנחנו רואים תנועת תיירים גוברת שמחפשת מוצר גבוה באזור הזה, הן מבחינת תיירות נכנסת והן מבחינת הקהל הישראלי חובב הלייף-סטייל. הרעיון במלון הוא שאורח כמעט מכל פינה מביט או אל נופי הכנרת או לנוף הרי הגולן. המרחק מקו המים לקבלה במלון הוא כ-30 צעדים, ולרגע זה יכול להרגיש כמו תאילנד".

מלון U בוטיק כנרת (צילום: איה בן עזרי,  יחסי ציבור )
מלון U בוטיק כנרת | צילום: איה בן עזרי, יחסי ציבור

דוד פתאל, יו"ר ובעלי הרשת מסר כי: "רשת מלונות פתאל היא חברה יזמית ולא רק מלונאית. תפקידנו הוא לפתח את התיירות בישראל, לייצר מקומות עבודה ובה בעת לארח ולהעניק חוויות. המלון החדש אשר הקמנו בעיר, לראשונה מזה 30 שנה, יביא עשרות מקומות עבודה לתושבי העיר והאזור כולו ויוביל לפריחה תיירותית של ישראלים ותיירי חוץ שיגיעו לחופשה במלון".

המלון מתפרס על פני 12 דונמים ומצפון לו חוף התכלת. הוא מחולק למבנה מרכזי ומבנה עגול, כאשר במבנה המרכזי נמצאת מסעדת שף בדגש על מזון בריאות, ספא המלון וחדר הכושר. המלון מציע בריכה רחבת ידיים ממנה נשקפים נופי הכנרת וגישה ישירה לחוף פרטי, מהיחידים שיש בעיר טבריה. במלון מועסקים כ-60 עובדים.

U בוטיק כנרת מבקש למתג את עצמו כמלון המציע לזוגות אווירת רוגע והתנתקות. המלון מצטרף למותג המלונות החדש, "U", שמושק בימים אלו במסגרת תהליך כינוס מותגים של הרשת. מלונות נוספים השייכים למותג הם U מג'יק פאלאס אילת, U סאנרייז קלאב אילת הכל כלול (לשעבר מג'יק סאנרייז), U קורל ביץ' קלאב אולטרה הכל כלול, ומלון U SUITES, מלון הסוויטות באילת.

הכתבה פורסמה במקור באתר TheMarker. עוד באתר:
>> בתוך יומיים: שתי עסקות ענק ביפו ב-310 מיליון שקל
>> רשת החנויות Yellow משיקה שירות לוקרים לאיסוף חבילות 24 שעות ביממה