טרמינל 1 חוזר לפעולה: ברשות שדות התעופה הודיעו היום כי לאחר כשבעה חודשים, טרמינל 1 בנתב"ג יחזור לפעילות החל מ-27 במאי לטיסות מאילת וממנה. כמו כן, ב-2 ביוני יחזרו לפעול בטרמינל טיסות בין-לאומיות, עם פעילות מלאה של השירותים במקום.

בעקבות המלחמה חלה ירידה חדה בתנועת הנוסעים והתנהל גיוס נרחב של עובדי ביטחון בנתב"ג, כשכל תנועת הנוסעים עברה לטרמינל 3. אך עם הצפי בגידול הנוסעים בחודשי הקיץ וחזרת חברות תעופה בין-לאומיות, שרת התחבורה מירי רגב הנחתה את רשות שדות התעופה להשלים את ההיערכות לקראת החודשים הקרובים. "אני שמחה שבשילוב כוחות עם רשות שדות התעופה והנהלת נתב"ג הצלחנו להחזיר לפעילות בישראל עשרות חברות תעופה זרות. בכללן חברות לואו-קוסט שיתרמו להורדת המחירים לטובת ציבור הנוסעים. הפתיחה המחודשת של טרמינל 1, תשרת חברות ישראליות ובינלאומיות כמו שהיה בעבר ותסייע להרחיב את היקף הטיסות אל ישראל וממנה ואת מגוון היעדים המוצעים לציבור הרחב".

על פי נתוני רשות שדות התעופה, במהלך החודשים הקרובים צפויות לצאת מהטרמינל כ-1,200 טיסות וצפויים לעבור בו כ-200 אלף נוסעים מדי חודש. בימי השיא בחודשים יולי ואוגוסט צפויים לעבור בטרמינל עד 7,000 נוסעים. בחודש מאי צפויים לעבור בנתב"ג כ- 1.22 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות, ובחודש יוני יעברו בנתב"ג כ-1.4 מיליון נוסעים בטיסות בין-לאומיות. מתחילת השנה עברו בנמל התעופה בן גוריון מעל ל-4.1 מיליון נוסעים בטיסות בין-לאומיות ופנים ארציות.

נוסעים טרמינל 1 נתב"ג (צילום: Roman Yanushevsky, shutterstock)
חוזר לפעילות מלאה אחרי שבעה חודשים. טרמינל 1, ארכיון | צילום: Roman Yanushevsky, shutterstock

ביום ראשון ה-2 ביוני ייפתח הטרמינל גם לטיסות לואו קוסט בין-לאומיות. טיסה בינלאומית ראשונה של חברת ארקיע תמריא מטרמינל 1 לבאטומי שבגאורגיה בשעה 05:55 בבוקר. החברות הצפויות לפעול גם הן מטרמינל 1, נכון לעכשיו הן אל על, ארקיע, ישראייר, וויז אייר, ריינאייר, טראנסאוויה ואיירזנה הגאורגית.  

עם פתיחת טרמינל 1 ייפתח שירות ייעודי לנוסעים נעזרים, שאטלים ללא תשלום ייסעו בין טרמינל 1 לטרמינל 3 עבור נוסעים המגיעים ברכבת, החניון הצמוד ייפתח מחדש ושירות מוניות מפוקחות יתנהל מול שער 7. כמו כן, יתקיים שירות הסעות מיוחד לטובת תושבי אילת למרכז תל אביב, בימים ראשון עד חמישי בין 9:00 ל-11:00. בימי שישי מהנחיתה הראשונה ועד כניסת השבת, ובשבת מיציאת השבת ועד הנחיתה האחרונה.

שאטל טרמינל 1 נתב"ג (צילום: Roman Yanushevsky, shutterstock)
השאטלים יחזרו לפעול כסדרם. טרמינל 1 | צילום: Roman Yanushevsky, shutterstock

במסגרת ההיערכות לפתיחת הטרמינל לטיסות בינ"ל, הוכשר מתחם מזון (פוד קורט) חדש הכולל מתחם ישיבה והסעדה בצידו המערבי של אולם היוצאים. לנוסעים בטיסות הבינלאומיות עם טרולי בלבד יעמוד מסלול בידוק מהיר – w (כפי שקיים גם בטרמינל 3). כפי שהיה בעבר, חזרת כל הנוסעים מחו"ל תתבצע דרך טרמינל 3 ולרשות הנוסעים יעמוד שירות היסעים (שאטלים) בין הטרמינלים ובין החניונים השונים ללא תשלום. כמו כן, לרשות הנוסעים יעמדו כל השירותים המוצעים לטסים לחו"ל ובכללם חנויות הדיוטי פרי השונות. ניתן יהיה לעשות שימוש בשירות "פטור ושמור" ולקבל את הקנייה בכניסה לארץ בטרמינל 3. 

ברשות שדות התעופה מדגישים כי חלק מהחברות יפעלו הן מטרמינל 1 והן מטרמינל 3 וקוראים לנוסעים לבדוק היטב מבעוד מועד מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה שלהם, לפי חברת התעופה ומספר הטיסה. כמו כן מומלץ לעקוב אחר אתר האינטרנט ולוח הטיסות בנתב"ג. מומלץ להגיע לטרמינל 1 לטיסות הבינלאומיות כ-3 שעות טרם המראת הטיסה. ברשות שדות התעופה שבים וממליצים לנוסעים לבצע את הליך הצ'ק-אין כבר בבית  להדפיס את כרטיס העלייה למטוס וכן לוודא כי אין בתיקי היד חפצים האסורים לטיסה.