אירוע חריג שהתרחש במלון על שפת הכנרת לפני כארבע שנים, הגיע רק לפני כמה ימים לסיומו. בני משפחה, הורים ושני ילדיהם, שהגיעו להתארח במלון סטאי בילו במהלך החופשה בבריכת המלון כשלפתע הבחינו בנחש ארסי במים.

"פתאום הבחנתי בנחש ארסי שיצא מחריצי דק הבריכה והתקרב לעבר הילדים שלי", שחזר האב. "נבהלתי. האינסטינקט שלי היה להגן על הילדים. תפסתי את הנחש כדי להרחיק אותו מהמקום ובתגובה הוא הכיש אותי בכף היד". אב המשפחה נזקק לקבלת טיפול רפואי.

באמצעות עו"ד סולטאן אבו ריש הגישה המשפחה תביעה לבית משפט השלום בקריות נגד המלון וחברת הביטוח שלו. הם דרשו פיצוי של 30 אלף שקל בגין הנזקים שנגרמו להם ועל כך שעקב המקרה נאלצו לעזוב את המלון שעליו שילמו סכום של 2,500 שקל ללילה.

הכשת נחש (צילום: באדיבות המצולם)
המקום בו הוכש אב המשפחה | צילום: באדיבות המצולם

מנגד, המלון טען בכתב ההגנה כי האחריות על המקרה מוטלת על האב שבחר ללכוד את הנחש בידיים חשופות מהסיבות השמורות עמו במקום להזעיק את אנשי הצוות לטפל בעניין. עוד טען המלון כי סכום התביעה מופרז למדי ואין לו אחיזה במציאות, שכן לא נגרם לתובעים שום נזק חמור.

במהלך המשפט העידו עובדים במלון והתובעים. עובדת בכירה העידה שהם מביאים למלון אנשי מקצוע שמדבירים מזיקים ומרחיקים בעלי חיים כדי שלא יבואו במגע עם האורחים, במיוחד לאור העבודה שהמלון ממוקם בטבע ליד הכנרת.

השופט, מוחמד עלי, שדן בתיק ושמע את הצדדים, החליט לפני מספר ימים לקבל את התביעה אך פסק כי סכום הפיצוי יהיה נמוך יחסית. "לעמדתי, גרסתו של התובע וזוגתו מתיישבת עם השכל הישר והיגיון החיים אך טבעי כי אדם ששוהה במלון יהיה כל הזמן עם משפחתו ולא ישוטט בתחומי בית המלון במטרה ללכוד נחשים. סביר יותר אפוא כי התובע תפס את הנחש כשהיה עם בני משפחתו וניתן בהחלט להבין במבחנים של סבירות גרסה את הבהלה שאחזה בילדים כשראו את הנחש", ציין השופט בפסק הדין.

עו"ד סולטאן אבו ריש (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד סולטאן אבו ריש | צילום: באדיבות המצולם

עוד ציין השופט כי בין הצדדים התנהל משא ומתן לגבי מתן פיצוי בגין המקרה כך שלא מובן לו מדוע המלון הכחיש את פרטי המקרה. "תפיסת הנחש הייתה ספונטנית ומהירה על ידי התובע", הדגיש השופט. "אין בכך לשלול את אחריות הנתבעת אשר גרמה למפגש הבלתי רצוי".

השופט פסק כי המלון יפצה את ההורים וזוג ילדיהם בסכום של 6,500 שקל.