מתחם 'קייקי כפר בלום' ידוע כמקום פסטורלי, אליו מגיעים המבקרים לפעילות ספורטיבית מהנה ורגועה בתפאורה המרהיבה של נהר הירדן.

בסוף השבוע האחרון התחלפו הפסטורליות והשלווה בתורים ארוכים ועומס גדול של מאות מבקרים, שהגיעו למקום ויצרו התקהלות צפופה במיוחד תוך צפצוף על הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול המחייבות שמירה על שני מטרים וחבישת מסיכות בכל עת.

"הזמנו כרטיסים מראש ואמרו לנו להגיע בשעות 10:00-11:30 כדי לאפשר כניסה בטוחה ומהירה", סיפר עומר חמו, שהגיע לבילוי במקום בסופ"ש האחרון, ל-mako. "בפועל, הגענו למתחם ונדהמנו לגלות כ-300 אנשים שממתינים בתור בצפיפות נוראית, חלקם ללא מסיכות". לפי חמו, כאן רק התחיל הסיוט. "למרות שקנינו כרטיסים מראש, אמרו לנו להמתין בתור להדפסת הכרטיסים וחיכינו שם במשך 45 דקות. בכל אותה העת המשיכו להגיע עוד אנשים, ומהעובדים במקום, שרובם הסתובבו ללא מסיכות, נאמר שהכניסה היא לפי מי שהגיע קודם, בלי קשר אם הזמינו מראש או לא".

לאחר שקיבל את הכרטיס המיוחל, גילה עומר שעליו להמתין לאוטובוס שייקח אותו למתחם הקיאקים. "חיכינו במשך שעתיים נוספות עד שהגיע תורנו לעלות לאוטובוס, שהיה מלא עד אפס מקום וצפוף, בניגוד מוחלט להנחיות. כשהגענו סוף סוף למתחם הקיאקים, נאמר לנו שפעילות הקיאקים הסתיימה להיום, ואפשר לעשות פעילות של קיר טיפוס במקום. חזרנו הביתה מאוכזבים, מבלי שעשינו את הפעילות ששילמנו עליה, מתפללים שלא נדבקנו בקורונה בעקבות ההתקהלות ההמונית."

קייק קיד מסלול חדש בקייקי כפר בלום
קייקי כפר בלום | צילום: יחסי ציבור

יש לציין כי הנחיות התו הסגול קובעות כי יש לאפשר שמירה על מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם, גם בהמתנה לתור וגם בתוך כלי תחבורה, אכיפת חובת חבישת מסיכות בכל עת, הן על ידי הלקוחות והן על ידי צוות העובדים.

מקייקי כפר בלום נמסר: "אתמול (שבת 8.8) נפתח אתר השייט קייקי כפר בלום בשעה 9:00 בבוקר וכל גם בסופי השבוע האחרונים, על אף שהשעה הרשמית היא 10:00. עומס תנועה ומבקרים חריג הורגש משעת הפתיחה ובשעה 10:50 הודיעה הנהלת האתר בהחלטה משותפת עם נציגי משטרת ישראל לסגור את האתר למבקרים נוספים. אתר קייקי כפר בלום, פועל בהתאם להנחיות התו הסגול. קבלת הקהל נעשית בהתאם לקריטריון של 7 מטר לאדם, כאשר האתר מתפרש על פני שטח גדול (דונמים רבים). בכניסה מבוצעת מדידת חום, הקפדה על עטיית מסיכות וריחוק חברתי. ההסעות גם הן על פי התו הסגול, 30 איש באוטובוס. בכל יום פעילות מזמין האתר שוטרים בשכר לסייע באכיפת ההנחיות ויחד עם הנהלת האתר גם מקבלים החלטות בזמן אמת על סגירת האתר עקב עומס כפי שקרה אתמול. לגבי ההזמנה המוקדמת, כ-90 אחוזים מלקוחותינו מזמינים כרטיסים דרך מועדוני הצרכנות וועדי העובדים. בכל פרסום מופיע כי יש לוודא מראש לגבי הגעה ולגבי שעות הפעילות, אך במידה וניתנת הנחיה מגורם צבאי/ משטרתי לעצור כניסת מבקרים, הנהלת האתר נשמעת להנחיה. הנהלת קייקי כפר בלום עושה ככל שביכולתה להעניק חווית בילוי מיטבית בצל הנחיות ומגבלות הקורונה."