חברת התעופה הפיליפינית "פאל" הודיעה שתשיק קו חדש של טיסות ישירות לתל אביב החל מאוקטובר 2021. זאת בהמשך להצהרת משרד התיירות על פתיחה מחדש של התיירות לישראל מחו"ל החל מסוף מאי, ובהמשך לעלייה בביקוש של פיליפינים להגיע לישראל. "פאל" צפויה לבצע את הטיסות פעמיים בשבוע לנמל התעופה בן גוריון.

בהודעה שהפיצה החברה נכתב, בין היתר, כי "ישראל היא מדינה מלאת חיים ודינאמית, עם תערובת עשירה של היסטוריה, טבע ואטרקציות. מהעיר העתיקה בירושלים, לים האדום - ישראל מושכת תיירים וצליינים במשך אלפי שנים. תל אביב היא עיר מודרנית, ידועה בחופי הים שלה, בבתי הקפה וחיי הלילה, ומוכרת על ידי אונסק"ו כמרכז מורשת לארכיטקטורת הבאוהאוס".

הפיליפינים היא מדינה עם יותר מ-7,000 איים, ומספר זהה של אפשרויות למטייל. מדובר במדינה יפהפייה שאידיאלית למטיילים המחפשים חופשה משולבת הכוללת עיר ומודרניזציה, לצד נוף הררי וכמה פיסות גן עדן.

>> זה מה שחשוב לדעת כשמגיעים לפיליפינים

השקתו של הקו החדש התאפשרה בין היתר באמצעות עשייה מאומצת של לשכת משרד התיירות בפיליפינים בשיתוף שגריר ישראל בפיליפינים ובסיועו של מנכ"ל המשרד, אמיר הלוי, שקיים נסיעה מיוחדת טרם פרוץ משבר הקורונה במיוחד למטרה זו. לפי רישומי משרד התיירות, בשנת 2019 נכנסו לישראל כ-34,000 תיירים מהפיליפינים. 

מנילה, הפיליפינים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מנילה - עיר הבירה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

״אני שמח על הצעד החשוב הזה לענף התיירות הישראלי והפיליפיני וצופה פוטנציאל גדול לקו הטיסות הישירות בין תל אביב למנילה שיתנו דחיפה לתיירות ולעסקים ממזרח אסיה", אומר אמיר הלוי, מנכל משרד התיירות. "בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לשגריר ישראל בפיליפינים, מר רפאל הרפז, שהמהלך התאפשר הרבה בעזרתו. בתקופה הנוכחית, לישראל יש יתרון משמעותי כמדינה בטוחה מקורונה ואנו מצפים לקבל את פני התיירים מהפיליפינים בהקדם".

רפאל הרפז, שגריר ישראל בפיליפינים אמר: "אנו מברכים על הקו החדש, שהשקתו נדחתה מספר פעמים עקב המגפה העולמית. בין ישראל ובין הפיליפינים שוררים יחסים הדוקים המתבטאים, בין היתר, ברצונם של האזרחים לבקר ולנוע בין שתי המדינות. כולי תקווה כי הקו החדש יסייע גם בהידוק קשרי המסחר וההשקעות ההדדיות, כמו גם ביחסים הבין אישיים בין הישראלים לבין הפיליפינים".

דקסטר לי, ראש אגף אסטרטגיה ותכנון בחברת "פאל": "ישנו פוטנציאל גדול בהגעת תיירים פיליפינים לישראל, אשר מקבלת אותם ללא צורך בוויזה. התושבים שלנו ישמחו להגיע לישראל מטעמים דתיים, או לחופשה ים תיכונית, כאשר יתאפשר. אנחנו מחכים לתיירים הישראלים, ומקווים שהטיסות הישירות יהוו נקודת פתיחה לכניסת תיירים ישראלים למדינתנו".

מבחינת התחלואה בפיליפינים, הממוצע בשבוע האחרון עומד על 7,700 חולים ביום. לתיירים הישראלים, תתאפשר הכניסה לפיליפינים עם הקלת הגבלות הקורונה.