מחר, (ד') תמריא הטיסה הראשונה של חברת לופטהנזה הגרמנית לפרנקפורט, לאחר הפסקה של חודשים ובכפוף לשינויים ולתקנות של משרד הבריאות ושל רשות שדות התעופה. הטיסה מפרנקפורט תנחת כבר היום בשעה 18:25. מדובר באחת מחברות התעופה הבינלאומיות הגדולות שחוזרות להפעיל קו טיסה לישראל, זאת במקביל ליונייטד שלא הפסיקה טיסותיה במהלך כל התקופה וחברת הלואו קוסט, וויז אייר, שחזרה לאחרונה להפעיל מספר קווים.

נכון להיום, כל מי שנוחת בגרמניה או מגיע ממנה לישראל מחויב בבידוד של 14 ימים. היחידים שיכולים לטייל חופשי בגרמניה אלה תושבי לוקסמבורג והחל מה-15 ביוני גם תושבי אוסטריה, צרפת ושוויץ. כרטיס טיסה הלוך חזור, בהפרש של 14 ימים, ניתן למצוא באתר החברה החל מ-320 דולר.

"אנחנו נרגשים לחדש את הפעילות שלנו בקווי הטיסות לישראל", אמר עופר קיש, מנכ"ל לופטהנזה ישראל. "תחילה תפעיל החברה 6 טיסות שבועיות לגרמניה. בהמשך חודש יוני ישובו לפעילות גם אוסטריאן אירליינס ובריסל איירלינס. השבת הטיסות, גם אם באופן חלקי, מהווה צעד נוסף לכיון החזרה לשגרה של המסחר ומגזר התיירות - שחיוניים וחשובים לכלכלת ישראל. חזרה זו תורמת גם לחיזוק הקשר התעופתי בין ישראל לשאר היעדים של החברה ולעולם. ניתן כבר לראות אנשים רבים שרוצים וצריכים לטוס שוב, בין אם לחופשה או למטרות עסקים. אנחנו כמובן נפעיל את הטיסות תוך הקפדה על הנהלים שיקבעו ושמירה על בריאותם ובטיחותם של הנוסעים ואנשי הצוות".

מטוס לופטהנזה, ארכיון
מטוס של לופטהנזה | צילום: לופטהנזה

זה מה שחשוב לקפיד עליו כשאתם עולים על טיסה

לכבוד חידוש הטיסות לישראל, בלפוטהנזה הכינו מדריך לטסים עם ההנחיות החדשות בשדה התעופה ובמטוס: 

ודאו מראש שאתם עומדים בתנאי הסף להיכנס אל מדינת היעד 

באחריות הנוסעים לוודא כי הם עומדים בכל התנאים וההגבלות של מדינות היעד אליהן הם מתכננים להגיע וכן של נמל הטרנזיט, אם יש. ודאו עם השגרירויות שאתם עומדים בתנאי הסף המקומיים בכדי להיכנס למדינות היעד או מה מגבלת הטרנזיט במידה ואתם טסים בקונקשן. סטודנטים עם ויזת לימודים מתבקשים לוודא כי הויזה בתוקף וכי האישורים תקפים אף הם. במקרים חריגים (למשל אם הויזה החדשה ממתינה לכם בכניסה ליעד) יש להצטייד באישור בכתב, אחרת אתם עלולים להישלח הביתה . נוסעים הטסים עם תיק יד בלבד יצטרכו לוותר בינתיים על המסלול המהיר שאינו פעיל כרגע. בכל מקרה, גם נוסעים שביצעו אונליין צ'ק אין מראש ואינם שולחים מזוודות יתבקשו לעבור דרך דלפקי הבידוק לבדיקת מסמכים.

לא עומדים בדרישות הסף וכבר קניתם כרטיס?

במטרה להקל על הנוסעים הצפויים להזמין טיסות בשבועות הקרובים, קבוצת לופטהנזה, הכוללת את חברות התעופה לופטהנזה, SWISS, אוסטריאן איירליינס ובריסל איירליינס מרחיבה את מדיניות השינוי לתאריכי הטיסה וכל נוסע שירצה לשנות את תאריך הטיסה שלו יוכל לבצע שינוי חד פעמי, ללא דמי שינוי, לאותו מסלול ובאותה מחלקת הזמנה. אם תבחרו לטוס ליעד אחר תוכלו לעשות זאת תמורת ההפרש במחיר ובמיסים, אם יש, אך ללא דמי שינוי. את הטיסה החדשה ניתן לבצע עד ה-31 בדצמבר 2021 כל עוד הזמנתם את הטיסה המקורית עד ה-30 ביוני 2020.

מדדו חום לפני ההגעה לנמל תעופה וכמובן עטו מסיכה

בכניסה לשטח הנמל ובכניסה לטרמינל 3 יעמדו נציגים של רשות שדות התעופה וימדדו לכם את החום. במידה וחום גופכם עולה על 38 מעלות, לא תוכלו להיכנס, כן גם אם יש לכם כרטיס למדינה שמותר לכם לטוס אליה. לאחר שעברתם את הבדיקה ונמצאתם תקינים תקבלו צמיד צבעוני המאשר כי אתם ללא חום וכשירים להיכנס לטרמינל. במהלך טיסות לופטהנזה כל נוסע מחוייב לעטות מסיכה והחברה אף ממליצה להישאר עם המסכה החל מהיציאה מהבית והלאה גם במדינת היעד.

טיסה לאיטליה
חשוב להקפיד על הכללים כבר בשלב ההגעה לשדה התעופה | צילום: אילן ארנון

הגיעו לנמל ללא מלווים ולפחות ארבע שעות לפני ההמראה

טסים לחו"ל וכל המשפחה רוצה לבוא להיפרד? ההנחיות החדשות אוסרות על כניסת מלווים לשדה. נוסעים נעזרים יוכלו להיכנס עם מלווה אחד בלבד, בכפוף לאישור נציג רשות שדות התעופה במקום. אם בעבר התבקשתם להגיע כ-3 שעות לפני הטיסה, בימים אלו הנוסעים מתבקשים להגיע כ-4 שעות לפני מועד ההמראה. קחו בחשבון כי בשלב זה כל התהליכים בשדה התעופה איטיים יותר ונדרש זמן רב יותר להגיע למטוס.
בנוסף, התקנות של רשות שדות התעופה דואגות לכך שלא יהיה עומס באף שלוחה בטרמינל 3 ומגבילה את כמות הטיסות שיצאו ויכנסו אל השלוחות. במהלך העליה למטוס, תוגבל כמות הנוסעים בשרוול או באוטובוס לעד 20 איש בכל פעם.

הגיעו עם תיק יד אחד בלבד

בשלב זה מתבקשים כל הנוסעים (כולל נוסעי מחלקת עסקים) לעלות למטוס עם תיק יד אחד לכל היותר, על מנת לזרז את הבדיקות הבטחוניות ואת התור במעבר שבתוך המטוס. ככלל, מומלץ לשלוח לבטן המטוס גם את תיקי היד, במידת האפשר. השירות ניתן בדלפקי הצ'ק אין ללא תשלום.

לסובלים מקור והרעבים בטיסות

בימים כתיקונם היתה חלוקת שמיכות במטוס, אך בימים אלו הדבר אינו אפשרי ולכן ,במידה ואתם חוששים שיהיה לכם קר במהלך הטיסה, מומלץ להגיע עם עליונית או כל פריט מחמם שתרצו. קחו איתכם משהו קליל ומחמם שתוכלו לקפל ולהכניס לתיק, עדיף לא את מעיל הפרווה של סבתא. השירות במטוס מצוצמצם כרגע וכאמור תתבקשו לעטות מסכה לאורך כל הטיסה, למעט בזמן האוכל. מטוסי החברה מצויידים במסנני HEPA שהם בתקן המחמיר ביותר וכן נוספו אמצעים מוגברים לשמירה על היגיינה של הנוסעים והצוות.

קונקשנים

לופטהנזה מפעילה טיסות ישירות מתל אביב לפרנקפורט ומינכן ומשם ניתן להמשיך ליעדים רבים בכל העולם, ביניהם: אנגליה, ארצות הברית, סינגפור, תאילנד, יפן, הודו, הונג קונג, דנמרק, ספרד ופורטוגל. אמנם התקנות בגרמניה מאפשרות בשלב זה רק לאזרחים גרמנים להיכנס למדינה, אבל ממנה תוכלו להמשיך ליעדים אחרים אשר אינם מגבילים כניסת ישראלים.