בעקבות קבוצת התיירים מדרום קוריאה שטיילה בארץ ונמצא שכמה מחבריה חולים בקורונה, הוציא היום משרד הבריאות הודעה רשמית בה הוא מנסה להרגיע את הציבור מפני שהייה במלונות השונים, ויחד עם זאת ציין שבמספר בתי מלון בארץ מתכוונים לשכן תיירים שצריכים לשהות בבידוד. לשאלת mako באילו מלונות מדובר טרם התקבלה תשובה מהמשרד.

"משרד הבריאות נערך לבידוד ולסיוע לתיירים מדרום קוריאה השוהים בישראל", נכתב בהודעה, "תהליך זה עשוי להימשך מספר ימים, במהלכם על תיירים אלה להישאר בבידוד בחדרי בתי המלון. חשוב לדעת כי נגיף הקורונה עובר מאדם לאדם במגע קרוב או ממושך, ולכן די בהקפדה על הכללים להלן על מנת שהסיכון להידבקות יהיה נמוך ביותר לכל השוהים בבית המלון, עובדים או תיירים".

תעשיית המלונות בישראל צפויה לצאת דווקא נשכרת מבהלת הקורונה בכל מה שקשור לתפוסת המלונות בחודשים הקרובים עקב הצניחה בהזמנות למזרח והעברת חופשת הפסח מחו"ל לישראל. 

בנוסף, מדגישים שוב במשרד הבריאות שהקבוצה שבה התגלו החולים מדרום קוריאה עזבה את ישראל ב-15 בפברואר ונכון להיום אין עדות לתחלואה בקרב התיירים האחרים השוהים בישראל ושחלקם נמצאים כעת בבידוד במלונות שונים. "אין כל מניעה לשהות ולהתארח בבתי מלון ברחבי הארץ, גם אם שוהים או שהו בהם תיירים מדרום קוריאה או מאסיה בכלל".

עד שכל התיירים מדרום קוריאה יצאו מהבידוד במלונות השונים ויעזבו את הארץ, במשרד הוציאו כמה הנחיות לכל מי שעובד או שוהה באחד מבתי המלון בארץ:

  1. לצמצם עד כמה שניתן את זמן המגע פנים אל פנים עם התיירים ולשמור במידת האפשר על מרחק של 1 שני מטרים לפחות.
  2. תיירים השוהים בבידוד לא ישהו במרחב המשותף של המלון ולא יאכלו בחדרי האוכל השונים במלון. 
  3. ארוחות ושאר הציוד הנדרש בתוך החדר יש להשאיר על סף דלת החדר ולבקש מהתיירים לקחתם רק 3 לאחר כדקה.
  4. אין המלצה לצוות המלון לעטות מסיכות פה-אף.
  5. לאחר עזיבת התייר הקוריאני אין להיכנס אל החדר למשך 5 בעת ניקוי החדר יש להשתמש בכפפות וסינר כמקובל.
  6. יש לכבס את מגבות והמצעים כרגיל.