מעבר הגבול עם סיני נפתח רק לפני קצת יותר משבוע והמטיילים הישראליים ממשיכים להסתבך. אחרי שכבר נעצרה ישראלית עם סמים וישראלי נוסף עם כדורים בתרמיל, אתמול בצהרים נעצר ישראלי, תושב תל אביב, בשנות העשרים לחייו כאשר הגיע לצד המצרי במעבר 'טאבה' יחד עם שתי חברות טובות. השוטרים ערכו חיפושים בתיקו ומצאו כעשרה גרם חשיש.

"הם הפכנו לנו את התיקים", שחזרו הישראליות בשיחה עם חבריו. "הייתה תחושה שהם בכוח רוצים למצוא משהו".

הישראלי שנעצר טען ששכח את החשיש בתיקו ולא התכוון להבריח אותו. הוא נלקח לתחנת המשטרה בטאבה לחקירה כשבתיק שלו נמצאו כעשרה גרם חשיש. השוטרים המצריים חקרו אותו במשך שעות רבות ולאחר מכן הוא נלקח למשפט בבית משפט בנואיבה.

"הוא היה לילה במעצר ואמור להישפט במהלך היום", סיפרו החברות שלו. הן החליטו לחכות בטאבה כדי להמתין לשחרורו. הישראלי אמור להישפט בשעות הקרובות, לקבל קנס של כ-5000 לירות, להיות מגורש מסיני והוא לא יוכל להיכנס אליה בחמש השנים הקרובות.

עו"ד גיא שילה, מנהל קבוצת אוהבי סיני בפייסבוק, סייע לישראלי ולחברותיו ועדכן בעניין את הגורמים במצרים כדי שיזרזו את הטיפול בו ויחזירו אותו לארץ. 

בקבוצת אוהבי סיני ממליצים לישראלים שהסתבכו במקרים כאלה לא לקחת אחריות. "הרגעים הראשונים הכי חשובים. עדיף לומר שאין מושג למי שייך הסם או הכדור ולרוב השוטרים לא עוצרים ומסתפקים בקנס מקומי או אזהרה", הסביר ישראלי המטייל שנים רבות בסיני. "ברגע שאתה לוקח אחריות הם רואים בך אשם ועוצרים אותך".