חברת הלואו קוסט FlyDubai נחתה היום בישראל ופתחה רישמית את הרכבת האווירית בין תל אביב לדובאי. הטיסה מנתב"ג לתל אביב ועליה הנוסעים הראשונים, גם בעלי דרכונים ישראלים, המריאה בחזרה בשעה 12:35.

חברת הלואו קוסט מדובאי היא חברת בת של אמירטס ולה כ-65 מטוסים. את הטיסה לתל אביב היא מפעילה עם מטוסי הבואינג 737 שלה שמכילים גם מחלקת עסקים. 

בטקס שנערך היום בנתב"ג לכבוד הנחיתה החגיגית השתתפו גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנכ"ל אופן סקיי, אפרים פורטיס ומנכ"ל חברת התעופה מדובאי, גאית' אל-גאית'. "זו טיסה היסטורית שפותחת עשרות טיסות בשבוע. התיירים יטוסו לשני הכיוונים", אמר ראש הממשלה. "זה מסוג הדברים שאנשים שואלים איך זה לא קרה לפני. אז זה קורה עכשיו". 

טיסה לדובאי (צילום: צילום מסך)
במהלך הטקס היום | צילום: צילום מסך

החל מהשבוע הבא גם חברות ישראייר, ארקיע ואל על יחלו להפעיל טיסות ליעד הכי מבוקש בתקופה האחרונה ולאורך כל חודש דצמבר צפויות כ-300 טיסות ועליהן עשרות אלפי נוסעים. 

"אנו חווים גידול משמעותי בביקושים להזמנת חופשות", אומר גיל סתיו, סמנכ"ל השיווק והמכירות של ישראייר. "השילוב של הצפי להכרזה על בחריין כמדינה ירוקה יחד עם ההודעה שיש פתרון לנושא הוויזות בדובאי  ומחירי המבצע הזניקו את קצב ההזמנות. נתון נוסף שמעניין הוא שבעקבות הדיונים על הסגר השלישי שצפוי, רבים מהלקוחות מעדיפים להזמין מבעוד מועד ולהחזיק בידם כרטיס טיסה שיבטיח את חופשתם"