פיילוט חדש בנתב"ג יאפשר לנוסעים בידוק לטיסה באמצעות המכשיר הסלולרי. בתחילת נובמבר יחל הפיילוט להשלמת הליך הנוסע היוצא, שיבוצע עם כרטיס עלייה למטוס הנמצא במכשיר הנייד של הנוסעים. הנוסעים שיגיעו לנתב"ג עם כרטיס עלייה למטוס במכשיר הסלולרי יוכלו לעשות את הצ'ק אין בבית או להיעזר בעמדות השירות העצמי, ועם קבלת הברקוד יוכלו לעבור בנתב"ג את הליך הרישום לטיסה, כאשר על פי רשות שדות התעופה (רש"ת): "חווית הטיסה והשהייה בנמל התעופה תהפוך לנוחה, מהירה, יעילה ודיגיטאלית יותר". הם אף מבטיחים כי בהמשך תתקין רשות שדות התעופה ספיד גייטים - שערים מהירים לעלייה למטוס בכל שערי היציאה מנתב"ג וההליך כולו של יציאת הנוסעים יושלם במעבר עצמאי של הנוסע.

השנה יישבר השיא של כל הזמנים בתנועת הנוסעים, כאשר שנת 2016 שוברת את כל שיאי תנועת הנוסעים בנתב"ג. כמליון וחצי נוסעים עוברים בחודש - כאשר מעל 100 חברות תעופה פועלות בנתב"ג מלמעלה מ-60 מדינות ו-200 יעדים.

על פי הודעת רש"ת: "הטכנולוגיות לשירות הנוסעים שהוטמעו בנתב"ג מעצימות את חוויית השירות לנוסע - בהליך נוח, יעיל ושירותי המאפשר לנוסעים לבצע את ההליך העלייה למטוס גם באופן סלולרי ברבע מהזמן לעומת הנדרש בהליך רישום רגיל".

בדיקה ביטחונית בנתב"ג (צילום: David Silverman, GettyImages IL)
האם לא ישאלו אותנו בעתיד אם יש לנו חבילה? | צילום: David Silverman, GettyImages IL

הם מסבירים כי הנוסעים יכולים להירשם לטיסה מהבית (לעשות צ'ק אין), או לעבור בקיוסקים לבידוק עצמי, מעבר דרכונים ביומטרי ובקרוב, כאמור, בשערי מעבר אוטומטיים במעבר לדיוטי-פרי (יושלמו בחודשים הקרובים) ושערי מעבר מהירים בעלייה לטיסה (ספיד גייטים).

מנתוני רשות שדות התעופה עולה כי 50% מהנוסעים בנתב"ג עושים צ'ק אין בבית (WEB CI) .יותר ויותר נוסעים המגיעים עם כבודת יד בלבד לנתב"ג מגיעים ישר ל"שחקים", עוברים בטחון במסלול מהיר ועוברים ישר לדיוטי-פרי. אצל נוסעי טיסות מופחתות (לואו-קוסט) מדובר ב-90% מהנוסעים שעשו צ'ק אין בבית בכדי לא להוסיף עלויות תשלום צ'ק אין לחברות התעופה.

הטסים מנתב"ג לא צריכים לבזבז זמן בחיפוש חניה, בצ'ק אין, בבטחון או בביקורת גבולות, והם מוזמנים להוריד את אפליקציית נתב"ג וליהנות מהשהייה בטרמינל, חווית קניות ומתערוכות האומנות המתחלפות בטרמינל", אומרים ברשות שדות התעופה.

הכתבה פורסמה במקור באתר TheMarker. עוד באתר:
>> חדשנים ליום אחד: כך תיראה תל אביב ללא מכוניות פרטיות
>> "אנחנו כבר לא מתאבדים על הצרכנים. בשביל מה? כדי לפשוט רגל?"