בית משפט השלום באילת האריך אתמול בשלושה ימים את מעצרם של שני האחים ממושב בדרום הארץ החשודים בתקיפת המצילים במלון מג'יק פאלאס באילת שלשום, לאחר שהעירו להם על התנהגותם בבריכה.

פרטים חדשים מהאירוע חושפים שהחשודים, שאחד מהם בעל עבר פלילי מתחום האלימות, התנגדו למעצרם על ידי השוטרים, איימו וקיללו אותם. חלק ממצלמות הגוף של השוטרים נתלשו מגופם בעת ביצוע המעצרים של האחים. במהלך הדיון נחשף גם שבמהלך האירוע עפו כיסאות באוויר ואחד המצילים הותקף באמצעות כיסא פלסטיק.

מתברר ששני החשודים שמרו על זכות השתיקה במרבית שלבי החקירה, בעיקר בשאלות שנגעו למקרה האלימות המתארים אותם בסרטונים. אחד החוקרים גילה שבמהלך אירוע האלימות נפצע ילד בראשו באופן שטחי ונזקק לקבלת טיפול רפואי לאחר שעגלה שהייתה במקום פגעה בו.

אחד האחים טען בחקירתו שהמציל הוא זה שהתחיל כאשר קילל אותו בערבית והוא הגיע לסוכת המציל כדי לברר מדוע הוא מדבר אליו בצורה כזו. בעדותו טען כי המציל היה זה שתקף אותו וכתוצאה מכך נגרמו לו חבלות בפנים. "המציל קילל אותי בערבית", אמר אחד האחים.

זירת האירוע, הבוקר
משטרת אילת | צילום: משטרת אילת

החוקר הדגיש בדיון כי מדובר באירוע חמור ביותר של תקיפת מצילים בעת שהיו אמורים להשגיח על הנעשה בבריכה ולשמור על ביטחונם של האורחים שהיו בתוכה. "ומה היה קורה אם בזמן הזה ילד היה טובע? שוב אנו נתקלים בתופעה המכוערת של חשודים שזורקים כיסאות...", ציין החוקר המשטרתי.

פרקליטתם של האחים, עו"ד שני דרי סייג ביקשה לשחרר את השניים למעצר בית. לדבריה, אחד המצילים קילל את אחד האחים שרצה לקפוץ לתוך הבריכה ופנה אליו בצורה מאיימת, תקף אותו ונתן לו שני אגרופים לפנים ועקב כך נוצרה ההמולה. בנוסף, נטען שהשוטרים תקפו את האחים וכתוצאה מכך נגרמו להם חבלות ושריטות על גופם. היא הביעה תמיהה מדוע החוקרים לא גבו עדויות מעדי ראייה שהיו בבריכה בזמן המקרה.

השופט מרדכי לוי ציין בהחלטתו להאריך את מעצר האחים בשלושה ימים כי קיים חשד סביר שהחשודים ביצעו את העבירות המיוחסות להם וכי שחרורם עלול לשבש את החקירה ולסכן את ביטחון הציבור.

אורחי המלון רבו על חנייה ותקפו את המאבטחים במקום

בתוך כך, שוטרי מרחב אילת עצרו אתמול שני אורחים בבית מלון אחר בעיר לאחר שתקפו מאבטחים, ככל הנראה בגלל ריב על חנייה שגלש מוויכוח מילולי לאלימות פיזית. המאבטחים הותקפו ברחבה שבכניסה למלון ליד מגרש החנייה.

שוטרי היס"מ שנשלחו למקום עצרו כאמור לחקירה שני חשודים בתקיפת המאבטחים ואלה נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה. מתברר שבכל מקרה של אלימות בבתי מלון בעיר נשלחים שוטרי היס"מ לטפל באירוע ולבצע את המעצרים בגלל מורכבות הזירה ויכולתם המבצעית של השוטרים.

"כשיש אלימות בבתי מלון אנחנו שולחים את שוטרי היס"מ (שוטרים שנשלחים לפזר הפגנות ולהשתתף בפעילות מבצעית מורכבת) כדי לטפל במקרי האלימות ולבצע את המעצרים", חשף בפני mako קצין משטרה. "אלה השוטרים הכי טובים לטפל באירועים כאלה".