אישה במטוס, יושבת בכסא ליד החלון (צילום: tulcarion, Istock)
רובנו מעדיפים לשבת ליד החלון | צילום: tulcarion, Istock

רוצים ליהנות מהטיסה שלכם בלי לשלם על כרטיס במחלקה ראשונה? המידע הבא יכול לעזור לכם. בסקר שערך האתר Skyscanner נמצא כי המושב הטוב ביותר בטיסה הוא מושב 6A, כך לפי abcnews. לעומת זאת, פרס המקום הגרוע ביותר על המטוס הולך ל-13E - מושב אמצעי בחלק האחורי של המטוס.

כדי למצוא את המקום האופטימלי ביותר לעבור ממדינה אחת לאחרת, אתר האינטרנט Skyscanner להשוואת טיסות הוציא סקר בו השתתפו יותר מ-1,000 איש. המשתתפים התבקשו לבחור את החלק של המטוס בו הם הכי אוהבים לשבת, כמו גם את ההעדפה שלהם לגבי מושב ליד החלון או במעבר. לאחר הצלבת התשובות נמצא כי המושב בו הנוסעים הכי ייהנו לטוס הוא 6A, הממוקם ליד החלון ובקדמת המטוס.

עוד עולה מהסקר כי למרות שנהוג לחשוב שהמושבים במעבר הם הכי פופולריים, אנשים דווקא מעדיפים לשבת ליד החלון בטיסות - 60 אחוז העדיפו נקודת תצפית אישית על העננים, לעומת 40 אחוז מהנשאלים שבחרו דווקא מושב במעבר. בנוסף, נוסעים לרוב מעדיפים לשבת בחלק הקדמי של המטוס.

אנשים מוכנים לשלם יותר על מושב טוב

ההעדפה למושבים הקדמיים של המטוס איננה משהו חדש עבור חברות התעופה, שרבות מהן אף החלו לחייב תשלום נוסף עבור מושבים אלה, כמו גם למושבים בשורת היציאה ולמושבים מרווחים עם יותר מקום לרגליים.

לאחרונה, דלתא איירליינס הודיעה על מחלקת Basic Economy - מחלקת תיירים חדשה בה ניתן לרכוש כרטיסים הזולים ב-15 דולר, אך מבלי אפשרות לבחור מושבים מראש. במילים אחרות, כדאי להתכונן לקרב עם שאר הנוסעים במחלקה.

בסקר נוסף של TripAdvisor שפורסם ביום רביעי, נמצא כי 40 אחוז מהאנשים מוכנים לשלם תשלום נוסף כדי לשבת בחלק ה"שקט" של המטוס. אבל אל תגידו לחברות תעופה - אנחנו לא רוצים לתת להם רעיונות נוספים לערימת העמלות שגם כך צומחת מיום ליום.

>> אמריקן איירליינס: לא לבעלי מוגבלויות