לאחר שדיווחנו על המתווה המסתמן והלא אפשרי לפתיחת תאילנד לתיירים, אתמול הוא אושר באופן רישמי וקירב עוד קצת את היעד האהוב לישראלים. 

על פי המתווה, אותו יזמו מומחי התיירות במדינה, תיירים שירצו להיכנס לתאילנד יאלצו לשהות 14 ימים בבידוד בבית מלון או בדירה על חשבונם ויתבקשו לציין בעת הכניסה למדינה את הכתובת בה ישהו ומספר טלפון אישי לאיתור. רק לאחר 14 ימים ולאחר שיעברו בדיקת קורונה שלילית, הם יורשו לטייל ברחבי המדינה עד 90 יום.

במידה ותיירים ירצו לשהות במדינה יותר משלושה חודשים, הם יוכלו להאריך את אשרה השהייה שלהם בעוד שלושה חודשים וייאלצו לשלם 2,000 באט לקופת המדינה (כ-65 דולר). המתווה הזה יתאים יותר למי שירצה לטייל במדינה זמן רב מאשר שבועיים או שלושה.

פוקט (צילום: סלביק יכין)
פוקט. החופים עדיין ריקים | צילום: סלביק יכין

ההערכה בתאילנד כי המתווה הזה יאושר לכל המאוחר עד חודש ינואר 2021 ולא באוקטובר כפי שנטען בהתחלה. "המתווה הזה אושר בקרב בכירים בממשלת תאילנד ובמשרד התיירות במדינה ובימים הקרובים צפוי להיות מאושר על ידי הממשלה", גילה גורם ישראלי המכיר היטב פרטי המתווה ומקושר לבכיר במשרד התיירות המקומי. "לא בטוח שזה יתאים לישראלים בעלי משפחות שירצו לטייל במדינה רק שלושה שבועות עד חודש. זה יותר מתאים לצעירים ישראלים שירצו לטייל זמן רב בתאילנד ובמזרח הרחוק".

יצוין, כי באחרונה ממשלת תאילנד פתחה את המעבר בין האיים במדינה לאזרחים הרוצים לנפוש בהם, אבל המחירים הגבוהים בבתי המלון בפוקט למשל, לאור התאמתם למצב החדש, גרם לרבים מתושבי תאילנד לנפוש בפטאיה ובמקומות אחרים.

נכון להיום, בהשוואה לישראל או למדינות אחרות בעולם, מצב הקורונה בתאילנד הוא טוב מאוד. כרגע ישנם רק 107 חולים בלבד בנגיף ו-58 בני אדם מתו ממנו. למרות שכרגע הכניסה אליה עדיין אסורה לתיירים, תאילנד מוגדרת כמדינה ירוקה בארץ והישראלים שחוזרים ממנה (כאלה ששוהים בה עוד לפני הסגר) לא צריכים להיות בבידוד של שבועיים בארץ.