אביחי בוב, ישראלי המתגורר בעיר קטנה בספרד בשם אולירוס (Oleiros) בחבל גליסיה, בה מתגוררים כ-35 אלף תושבים, נחרד לגלות היום שלט גדול בו תמונה של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, מוצגת לצד אדולף היטלר. בשלט נכתב: "הם אותו דבר, הרוצחים האלה". 

"הופתעתי לראות שמפגינים פרו פלסטינים הגיעו להפגין מול בית החולים בכפר. זה כפר קטן שאין בו איזו שהיא אינטראקציה שקשורה למלחמה", סיפר בוב. "יש כאן אנשים מנותקים מאוד. השלט הזה לא היה קריאה לעזרה לפלסטינים אלא מחאה נטו נגד ישראל. מה שמדהים שהם עורכים הפגנות אפילו בכפר קטן כזה ולא נחשב. מרבית ההפגנות הגדולות נגד ישראל הם במדריד וברצלונה. צריך להבין שהממשלה בספרד היא פרו פלסטינית".

מדובר בשלט דיגיטלי שהוצב ברחוב הראשי של הכפר, בסמוך למאפיה, כך שמרבית התושבים נתקלו בתמונה של נתניהו מול היטלר ובכיתוב האנטישמי. "ביום יום אין פה שום גילויי שנאה כלפי ישראל ולא מדברים על הסכסוך או המלחמה בעזה. אלה שמעורים במה שקרה ב-7 באוקטובר מבינים את הצד הישראלי", הסביר בוב. "הם מביעים זעזוע קשה מהטבח שקרה ב-7 באוקטובר, ומצד שני יש את המתנגדים שרוצים בסופה של מדינת ישראל, הפאנטים, אבל אחרי שמציגים בפניהם את מה שקרה הם שישראל אינה נגד הפלסטינים אלא נגד החמאס, הם משנים מעט את הטון אבל עדיין מפגינים נגדנו".

עיירה ספרדית נגד ישראל (צילום: אביחי בוב)
צילום: אביחי בוב

עיירה ספרדית נגד ישראל (צילום: אביחי בוב)
צילום: אביחי בוב

לדבריו, הבעיה בספרד היא שהממשלה כפופה בקואליציה לשמאל הרדיקלי שלוחץ עליה להתבטא בהודעות אנטי-ישראליות. "מצד שני הימין הקיצוני הוא יותר פרו ישראלי ומתנגד להגירה מוסלמית לספרד", ציין בוב.

זו ממש לא הפעם הראשונה שמתקיימות הפגנות נגד ישראל בספרד. מאז תחילת המלחמה התקיימו במדריד הבירה והן בברצלונה לא מעט הפגנות פרו-פלסטיניות, שאף הובילו להצהרות מצד ישראלים שטענו שכף רגליהם לא תדרוך במדינה בימים אלו.