הדנובה, בודפשט (Heinz Albers, www.heinzalbers.org) (צילום: ויקיפדיה)
The best value city | צילום: ויקיפדיה
הרשימה הבאה היא אולי לא רשימת היעדים החלומיים של כל מי שמחפש לצאת לחופשה, אבל כשזה מגיע לערך עבור כסף, יכול להיות שצריך קצת לצאת מהקופסא. סקר מחירים תקופתי של חברת הדואר הבריטית, קבע כי חופשה בבודפשט היא בחירה טובה ומשתלמת יותר מביקור בניו יורק או רומא. עיר הבירה של הונגריה הוכתרה ע"י הסקר כ- The best value city - העיר שמציעה את התמורה הטובה ביותר עבור כסף מבין 25 ערים בצפון אמריקה ובאירופה, כך מדווח הדיילי מייל.

12 חופשות טיפוסיות בבודפשט, הכוללות ארוחות, ביקור באתרי התיירות, כרטיסים לאוטובוס ולינה למשך 2 לילות, עולים רק 158.7 אירו - זאת בהשוואה לערים הכי יקרות באירופה, כמו שטוקהולם, שם חופשה באותה המתכונת תעלה לכם 495.22 אירו, וקופנהאגן, עם 518.99 אירו לחופשה של 2 לילות.

הערים הנוספות שמשתלם לבקר בהן, מיד אחרי בודפשט הן בירתה של ליטא, וילנה (166.99 אירו), ורשה בפולין (177.89 אירו) וריגה שבלטביה (182.59 אירו).

ליסבון, יעדים 2013 (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
המחירים רק מוסיפים לרדת. ליסבון | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הכי משתלמת: ליסבון

עוד נמצא בסקר, כי ב-22 מתוך 25 הערין שנסקרו, חלו עליות במחירי התיור והשהייה לעומת השנה שעברה. העליות הגבוהות ביותר נרשמו בשטוקהולם (33 אחוזים), ריגה (30.7 אחוזים), בוסטון (28.4 אחוזים) ווינה (26.3 אחוזים).

ואם בודפשט לא ממש מעניינת אתכם אבל אתם עדיין רוצים חופשה משתלמת, קבלו עוד צידה לדרך - בשלוש ערים מבין אלו שנסקרו נרשמו ירידות מחירים בענף התיירות. בליסבון המחירים ירדו בכ-19.1 אחוזים, מה שהפך אותה לעיר הזולה ביותר בסקר, בפראג ב-6.8 אחוזים ובברלין ב-1.5 אחוז.

>> לברוח מכולם: המקומות הכי מיוחדים למנגל