עובדים רבים ברחבי יוון, בעיקר באתונה, יצאו היום (ה') לשביתה נגד הממשלה בעקבות רצון לעבור לשבוע עבודה של ארבעה ימים, בשעות יותר ארוכות. זו ההפגנה הכללית הראשונה ביוון מאז פרצה מגפת הקורונה. 

בעקבות השביתה מורגשים ביוון, בעיקר באתונה, שיבושים בתחבורה הציבורית, בעיקר באוטובוסים, רכבות ובמעבורות המגיעות לאיים. השיבושים הללו מטרידים את היוונים, בין השאר בגלל שעכשיו זו בדיוק התקופה בה תיירים רבים, לרבות ישראלים, מגיעים למדינה לאחר תקופה ארוכה. 

מעיין רייכמן, בלוגרית טיולים והורים, נחתה היום ביוון, ביחד עם בעלה והילד וציינה שהמעבורת שהיו אמורים לקחת מאתונה לאי הידרה בוטלה וזה אילץ אותם לשלם עוד 280 יורו למונית וסירה פרטית שתיקח אותם ליעד - מסע שלקח שלוש שעות עודפות. זאת במקום המעבורת אותה הזמינו מראש והיתה אמורה לקחת שעה אחת בלבד. 

מעיין רייכמן ובנה (צילום: זאנה צ׳וב, באדיבות המצולמת)
צילום: זאנה צ׳וב, באדיבות המצולמת

"אף אחד מחברת המעוברת לא עדכן אותנו שהיא מבוטלת. למזלי כבר אתמול שמעתי על השביתה שחיפשתי פתרון חלופי. אם הייתי מגלה את זה במקום, בזמן שאני עם ילד קטן, זו היתה יכולה להיות סיטואציה לא נעימה." 

יחד עם זאת, מי שצפוי להגיע ליעד שלו ביוון בטיסה ישירה ומשם ייקח מונית ישירה למלון או בהעברות מהשדה, לא צפוי להיתקל בבעיות כלשהן כרגע. כך למשל, אילן שלו, מנהל השיווק של קווי חופשה מציין שכל הטיסות של חברת בלו בירד איירווייס היווית מנתב"ג מחר שישי 11.6 לכרתים ולרודוס מתקיימות כסדרן ובזמן ואין כל השפעה נכון לכתיבת שורות אלה "באם תהייה שביתה כזו או אחרת ביוון, אנו נעדכן את הנוסעים בכל שינוי במידה ויהיה כזה באמצעות הודעת טקסט שתשלח אליהם."

צוות בלו בירד (צילום: יחסי ציבור)
בחברות התעופה העסקים כרגיל | צילום: יחסי ציבור

"בנוסף כל מי שהזמין חבילות נופש בקווי חופשה יהנה מהעברות משדה התעופה אל בתי המלון בכרתים וברודוס כחלק מהשירות בחבילות אותם משווקת קווי חופשה", אומר שלו. "נציגינו המקומיים ימתינו בשדות התעופה וייתנו מענה לכל הנוסעים בכל שאלה נדרשת או עזרה ובכלל זה גם תיאום בדיקות קורונה במלונות בהם הם שוהים לקראת החזרה לישראל."