כבר לפני שלושה שבועות משרד החוץ קרא לכל הישראלים שנמצאים בבנגקוק ובאיים לצאת מהמדינה ולחזור לישראל. זאת לאחר שקניונים נסגרו, מכוני כושר ומסאג'ים, שווקים, בתי ספר, מסעדות, אוניברסיטאות ועוד, סגרו את שעריהם. רק מרכולי המזון ושליחי האוכל הורשו לפעול במתכונת חירום, והמצב החל להזכיר את מה שקורה בארץ.

לאחר שבתחילת השבוע דיווחנו על כך שבפוקט הוציאו הנחיה לסגור את כל המלונות באי ואסרו לקבל אורחים חדשים, כעת חלה עליית מדרגה נוספת והחל מלפני יומיים כל אתרי הנופש של תאילנד נמצאים כעת תחת הסגר. זאת לאחר שבפאטיה, צ'אנג, קראבי והאיים קופיפי וקולנטה וכל שאר המקומות המרכזיים לתיירים, הצטרפו למאמץ המדינתי במלחמה בקורונה.

הישראלים שהשתלטו על קוסמוי (צילום: יחסי ציבור, shutterstock)
גם קוסמוי מתרוקנת מתיירים | צילום: יחסי ציבור, shutterstock

כעת, רק מספר מעבורות בודדות פועלות בין האיים על מנת לאפשר לתיירים האחרונים לצאת מהם, אנשי בריאות וביטחון מודדים לכל האנשים שיצאו מהאיים חום וכל מלון שהתפנה לגמרי מתיירים מחויב להכניס צוות חיטוי ולהשאיר את המקום סגור. 

גם התושבים קיבלו הנחיה שעליהם להישאר בבתים ולצאת רק על מנת לעשות דברים חיוניים. 

תאילנד היתה מהמדינות הראשונות בישראל שכל החוזרים ממנה נאלצו להיכנס ל-14 יום בבידוד, זאת למרות שמספר החולים בה היה היה נמוך עד לא מזמן. לאחרונה חלה במדינת האיים החמרה וכעת יש בה 2,423 חולים ו-32 מתים מהנגיף.