כבר יומיים שכ-1,000 אורחים במלון H10 שבעיר קוסטה אדחה בטנריף, ספרד, סגורים במלון שמוקף באנשי אבטחה, בגלל שתייר איטלקי ששהה בו נמצא חולה בנגיף הקורונה.

גם אישתו של התייר מאיטליה נמצאה אתמול כנשאית של הנגיף, דבר שהכניס את הרשויות בטנריף לכוננות גדולה אף יותר. כך, בזמן שהשניים נמצאים בהסגר בבית חולים מקומי וממתינים לאבחון מקצועי נוסף, כל שאר האורחים שבאו איתם במגע במשך כארבעה ימים נמצאים בבידוד במלון שננעל ומפוקח על ידי המשטרה המקומיות שלא מאפשרות כניסה או יציאה ממנו.

בתקשורת הספרדית מדווחים שהמשטרה גויסה על מנת לפקח על הסגר וההנחיות שניתנו לתיירים במקום הן לא לצאת יותר מדי מהחדרים ולהקפיד על היגיינה. יחד עם זאת, ברשויות סירבו לאשר שמדובר בהסגר מוחלט של כלל אורחי המלון, זאת למרות שנכון לעכשיו לא התאפשרה יציאה של אף אחד מהם.

"מסיבות מובנות, הפיקוח על המקום ימשך גם היום, אך אנחנו עדיין לא יכולים לקרוא למצב הזה הסגר", אמרה דוברת רשות הבריאות המקומית, ורוניקה מרטין. הרשות המקומית תנהל היום הערכת מצב מחודשת שלאחריה תחליט איך לפעול בהמשך.

בית המלון בטנריף שמבודד בגלל הקורונה
מחוץ למלון. אין אישור לצאת או להיכנס | צילום: AP

View this post on Instagram

A post shared by KellyKelly2002 (@kellykelly2002) on

מעדויות שהחלו לפרסם האורחים ברשתות החברתיות נראה שאורחים חווים את הדברים בצורה אחרת. אחד האורחים, ג'ון טורטון, אמר בראיון ל-BBC ש"אנחנו מרגישים מנותקים, אך מנסים להפיק את המירב מהמצב שנוצר. נכון לעכשיו לא מסרו לנו שום מידע לגבי מה עתיד להיות איתנו מלבד פתק שחולק לנו בו נכתב שעלינו להישאר בחדרים מסיבות בריאותיות. כרגע אנחנו פשוט ממתינים". 

טורטון אישר שאנשים שרצו לעזוב את המלון נעצרו על ידי המשטרה המקומית.

בתוך כך, אישה בת 36 אובחנה כחולה בנגיף הקורונה בברצלונה. בנוסף אליה, שני תיירים נוספים מגרמניה ואנגליה כבר אובחנו כחולים בזמן שטיילו בעיר ונראה שבספרד מתחילים להפנים שהנגיף הגיע גם אליהם. 

בית המלון בטנריף שמבודד בגלל הקורונה
השוטרים חוסמים את אזור המלון | צילום: AP
בית המלון בטנריף שמבודד בגלל הקורונה
צילום: AP