חברת תעופה חדשה, גרמניה איירליין, הכריזה אתמול (ג') על כניסתה בראשונה לישראל. חברת התעופה הפרטית הסדירה תפעיל בשלב ראשון, טיסות לשני יעדים ישירות מנתב"ג אשר לא קיימים עדיין בשוק - להמבורג ולבאדן באדן (אזור היער השחור). הטיסות להמבורג תתבצענה פעמיים בשבוע והן מיועדות בעיקר לאנשי עסקים ואילו הטיסות לבאדן באדן תופעלנה אחת לשבוע והיא מכוונת לתנועת תיירות מישראל.

הטיסות תחלנה ממארס 2015 וכדי לחדור לשוק הישראלי, מחיר כרטיס הטיסה יעמוד על 99 יורו בלבד והוא יכלול שירות מלא, כולל ארוחה. את החברה הגרמנית תייצג בישראל חברת טל תעופה. החברה הגרמנית חדשה תפעיל מטוסים מדגם איירבוס A-319 בקווים לישראל וממנה. בכוונת הבעלים להוסיף בהמשך עוד יעדים מגרמניה.

חברת התעופה גרמניה איירליין נימנת על חברות התעופה הוותיקות בגרמניה שנוסדה ב-1979 ומעסיקה כ-850 עובדים. היא מפעילה כיום רשת נתיבי טיסה לכ-140 יעדים באירופה, צפון אפריקה, מערב אסיה, והמזרח התיכון באמצעות צי של 24 מטוסים מדגמי איירבוס 321 319 ובואינג 737.

המנהל המסחרי הראשי של החברה, אוליבר פאוול, אמר כי "הכניסה ותחילת הפעילות החדשה של גרמניה איירליין בישראל הוא חלק מתוכנית התפתחותה והתרחבותה של החברה לשיווקים בינלאומיים חדשים. לשוק התעופה הישראלי יש פוטנציאל גדול".

היער השחור (צילום: רויטרס)
מנתב"ג להמבורג | צילום: רויטרס

חורף חדש של אל על: קו נוסף לוונציה ותוספת טיסות לקווים לאירופה

חברת התעופה אל על הציגה היום את לוח טיסות סתיו-חורף החדש שלה 2014-2015, שבמרכזו תוספת טיסות לשורת יעדים באירופה - לונדון, מרסיי, מדריד, פרנקפורט, מינכן, וינה, בוקרשט, סופיה וכן קו תעופה חדש לוונציה. בסך הכל תפעיל החברה מעל 200 טיסות לשבוע בעונת סתיו-חורף החדשה, שתחל ב-26 באוקטובר השנה ותסתיים ב-28 במארס 2015.

בדיקה השוואתית של TheMarker מעלה כי מספר הטיסות בעונת החורף השנה, דומה למספר הטיסות שביצעה חברת התעופה בחורף אשתקד, אלא שאז לא הופעלו טיסות UP שמופיעות השנה בנפרד לקייב, בודפשט, פראג, ברלין ולרנקה.

בהתאם ללוח הטיסות החדש לשנה, תפעיל אל על 23 טיסות ליעדי צפון אמריקה - ניו יורק, לוס אנג'לס וטורונטו - מספר זהה של טיסות לזה של לו"ז חורף אשתקד. 158 טיסות שבועיות לאירופה, לעומת 174 טיסות שבועיות לאירופה בשנה שעברה, שכללו כאמור את יעדי טיסות ה-UP השנה. 21 טיסות ליעדי המזרח הרחוק ואפריקה - בנגקוק, בייג'ין, הונג קונג, מומבי ויוהנסבורג, לעומת 22 טיסות ליעדים אלה בלוח החורף בשנה שעברה.

בין היתר תפעיל אל על בחורף השנה 17 טיסות שבועיות לניו יורק - מספר זהה לטיסות שביצעה בלו"ז חורף אשתקד. 18 טיסות לפריז - גם כן מספר זהה לאלו של השנה שעברה. 15 טיסות ללונדון - מספר זהה למספר בלו"ז חורף אשתקד, אלא שהשנה הוסיפה טיסת בוקר לשדה התעופה לוטון בלונדון. 12 טיסות למוסקווה - מספר זהה של טיסות לאלה של חורף שנה שעברה.

סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על, שלי זהבי, אמר עם הצגת התוכנית החדשה, כי "חברת אל על ממשיכה לשפר ולהתאים את עצמה לצרכי הלקוחות העסקיים באמצעות שיפור לוחות הזמנים, שדרוג צי המטוסים ועד מגוון שירותים בלעדיים. אל על השקיעה את מירב המאמצים לספק פתרונות לכלל הלקוחות וכן ללקוחות העסקיים בפרט בלו"ז החורף. אנו בוחנים כל העת אפשרויות נוספות להרחבת התדירויות, שיפור לוחות הזמנים והגדלת היצע המושבים, תוך מתן מענה לצרכים הייחודיים של נוסעינו".

לכתבה המקורית ב-TheMarker

האפליקציות שיעזרו לכם להתסתדר בחו"ל
מי מונע מחברת הלואו קוסט ריאנאייר להקים גרסה ישראלית?