למרות רמת התחלואה הנמוכה בתאילנד, שבה יש כרגע 108 חולים פעילים בלבד (חולה אחד חדש נוסף ביום האחרון) ולמרות שרוב התושבים מתפרנסים מתיירות, במדינה לא מממהרים לפתוח את הגבולות ומומחים טענו לאחרונה שהתיירים יוכלו לחזור לנפוש בה רק בשנת 2021

כעת, לאחר לא מעט מחאות של תושבים שנפגעו כלכלית מהמצב, במדינת האיים הציגו סנונית ראשונה לקליטה של תיירים כבר בחודש אוקטובר הקרוב. יחד עם זאת, התוכנית שהציג משרד התיירות המקומית הינה קשה ומסורבלת ולא באמת תאפשר לתיירים ליהנות מחופשת בטן גב מפנקת כמו שתאילנד יודעת להציע. 

על פי התוכנית, התיירים הראשונים שיגיעו ממדינות זרות יוכלו לנפוש רק באי הגדול ביותר - פוקט. כדי שזה יקרה, כל מי שיגיע יהיה מחויב בבידוד של 14 יום במלון מבלי יכולת לצאת ממנו. לאחר 14 הימים הללו יהיה ניתן לצאת ולטייל בנקודות מבוקרות וידועות מראש ברחבי האי. בסך הכל, כל תייר שיגיע יהיה חייב להישאר לפחות 30 ימים על האי. 

הבריכות הכי טובות בעולם (צילום: paresaresorts)
מלון בפוקט | צילום: paresaresorts

בנוסף, כל תייר שיגיע יידרש להציג בדיקת קורונה שלילית שעשה במדינת המקור ובנוסף ייאלץ לעבור שתי בדיקות קורונה נוספות במהלך השהייה שלו בהסגר ההתחלתי. 

"הפחד בתאילנד הוא מפני גל שני של קורונה שיהיה קטלני ויהרוס את כל הישגי המדינה שהצליחה לשמור על נתוני תחלואה נמוכים מאוד ביחס לשאר המקומות בעולם", סיפר ישראלי המתגורר בבנגקוק.