בזמן שבארץ יש הרגשה שהאכיפה בתקופת הקורונה איננה רצינית ואין כל מעקב על מי שנכנס לארץ, יש מקומות בעולם שלא מתפשרים ומכניסים לכלא את מי שמפר בידוד. כך גילה לאחרונה תייר בריטי על בשרו. 

התייר, בן 52, ביקר בחודש ספטמבר בסינגפור והתארח במלון ריץ קרלטון המפואר. במהלך השהות שלו במלון, הוא הואשם שהפר את הבידוד של 14 הימים שהיה צריך לעשות לאחר שנחת ויצא לבקר את ארוסתו המקומית, בשלוש הזדמנויות שונות. באחד המקרים התייר הואשם שיצא ללא מסכה בשעה 2 בלילה לבקר את הארוסה שלו שהתארחה באותו המלון על מנת להיות קרובה אליו. 

בסינגפור, כאמור, לא משחקים עם ההנחיות ומענישים בחומרה את מי שלא מציית לחוקים השונים. כך, במדינה הקטנה הצליחו להגיע למצב בו ישנם מספרים בודדים של נדבקים בכל יום וכ-300 חולים כרגע בסך הכל.

אחד החוקים אומר שכל מי שנוחות מארץ זרה מחויב בבידוד של 14 יום במלון מורשה שהוגדר על ידי המדינה, והיציאה מהחדר במלון מותרת אך ורק לביצוע בדיקת קורונה. 

כעת, מכיוון שהפר את ההנחיות, התייר וארוסתו המקומית עומדים בפני שישה חודשי מאסר בפועל וקנס בגובה 7,500 דולר. גם אם התייר לא ייכנס לכלא בסופו של דבר, הוא צפוי להיות מגורש מהמדינה.