שירות חדש של גוגל במעמקים
מבית היוצר של ענקית החיפוש: צלילה ללא צלילה

הסתיו כבר מתחיל לתת אותותיו, ובקרוב כולנו ניסגר בתוך הבתים כשהגשם מטפטף על חלוננו. ככל הנראה באותם רגעים כל מה שנרצה זה להיות במקום חם ושטוף שמש, ובדיוק כאן נכנסת גוגל, ששוב עוזרת לנו להגיע למקומות רחוקים בלי לזוז ממסך המחשב - רק שהפעם אל תצפו להישאר יבשים מזה.

גוגל השיקה אתמול (רביעי) את השירות החדש של ה"סטריט ויו", שבמקום לקחת אותנו לטיול ברחובות שונים בעולם, נותן לנו הצצה נדירה אל מעמקי הים. לראשונה, גולשים יקבלו תמונות פנוראמיות מתחת למים – כולן לקוחות מתוך שש שוניות אלמוגי החיים הגדולות בעולם, ביניהן שונית המחסום הגדול באוסטרליה, האי מינדנאו בפיליפינים ומפרץ הנאומה בהוואי.

גוגל סטריט ויו במעמקים
לשחות עם צב ים. כמעט באמת

"לא צריך להיות צוללן או אפילו לדעת לשחות"

ענקית החיפוש התחברה למחקר של Catlin Seaview - פרויקט מחקר מדעי במהלכו משתמשים במצלמה מיוחדת מתחת למים כדי למפות את השוניות הגדולות בעולם, והכל ברזולוציה גבוהה ובצילום פנוראמי של 360 מעלות.

המחקר, שמטרתו לצלם יותר מ-50,000 תמונות של שונית המחסום הגדול באוסטרליה כדי לאמוד את מצבה, יהווה בסיס חשוב למחקר עתידי ולניטור השינויים באוקיינוסים לאורך זמן. התמונות מהשונית, המשתרעת על שטח של יותר מ -2,300 ק"מ, ומהווה ביתם של יותר מ-400 סוגים של אלמוגים ו-2,000 מינים של דגים עתידות להילקח עד לחודש דצמבר. לאחר מכן המחקר יעבור להוואי, לפיליפינים ולברמודה בשנת 2013.

מבט מקרוב על השונית בגוגל סטריט ויו
מבט פנוראמי מדהים על שונית אלמוגיםבריאן מקלנדון, סגן הנשיא של גוגל מפות וגוגל Earth, אמר כי: "אתה לא צריך להיות צוללן או אפילו לדעת לשחות, כדי לחקור ולחוות את 6 שוניות אלמוגי החיים הכי המדהימות של האוקיינוס.

"החל מיום, תוכל להשתמש ב-Google Maps כדי לשחות עם צב ים או לחוות את השונית בשקיעה - בדיוק כפי שעשיתי בצלילה הראשונה שלי בשונית המחסום הגדולה בשנה שעברה", הוא מוסיף.

"מטרתנו היא להפוך את המקומות המיוחדים האלה מתחת למים לנגישים לציבור הרחב - בדיוק כמו כבישים או שאר ציוני הדרך שמבוקשים בגוגל מפות בכל יום", הוסיף ג'ניפר אוסטין פולקס, מנהל השירות החדש.

>> סוד הים הנעלם: אל החוף הנסתר במקסיקו