ישראלים שטיילו לאחרונה במרכז העיר וורשה גילו דגל של הרשות הפלסטינית שתלוי על דלת הכניסה לבית קפה נחשב מאוד בעיר בשם Radio Cafe. בנוסף, בכניסה למקום הודבקה על הדלת תמונה של ראש הממשלה בנימין נתניה לצד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עם משפט שאומר "Two Of A Kind" ("שניהם אותו הדבר").

> הרשימה השחורה: אלה המדינות שלא תומכות בנו

המקרה פורסם בדף הפייסבוק של 'ישראליים בפולין' ועורר זעם גדול בקרב הישראלים. הגולשים והמטיילים בוורשה יצאו בקריאה להחרים את בית הקפה ואף נכנסו לאתר שלו כדי להוריד לו דירוג. "זו בושה שבעלים של בית קפה תולה דגל אש"ף בכניסה למקום אחרי שאזרחים רבים נרצחו בשבת של ה-7 באוקטובר. נדאג שכף רגלם של ישראלים לא תדרך במקום הזה", ציין דוד. לדבריו, זה בית קפה מוכר מאוד שישראלים ותיירים רבים מגיעים אליו.

גם יונתן, שהגיע שלשום לבית הקפה לאכול ארוחת בוקר, והבחין בדגל ובתמונה של פוטין וביבי סיפר: "זו תחושה לא נעימה בכלל ונדאג להחרים את המקום. אסור שישראלים ותיירים יפרנסו מקום כזה שתומך ברשות הפלסטינית ואש"ף".

בית קפה בפולין (צילום: באדיבות המצלם)
צילום: באדיבות המצלם

בית קפה בפולין (צילום: באדיבות המצלם)
צילום: באדיבות המצלם

אורן, המתגורר 14 שנים בוורשה, סיפר: "מרבית הפולנים בעד ישראל, אבל יש מיעוט שנגדנו". לדבריו, הוא הסביר לבעלת המקום על הבעייתיות שבעניין והיא בתגובה נפנפה אותו והטיחה בפניו שהוא "מדבר שטויות ואל תתערב לנו בעבודה".