בהלת הקורונה מסביב לעולם לא עוצרת: אחרי שספינה, עליה נמצאים כ-3,700 נוסעים מתוכם 15 ישראלים, נמצאת בהסגר מול חופי יפן קרוב לשבוע, כעת דווח ספינה נוספת בשם MS Westerdam של חברת Holland America Line, שנאלצת להתמודד עם השלכות הנגיף היות ואף נמל לא מוכן לקבל אותה אליו.

על פי דיווחים, הספינה שעליה כ-2,200 נוסעים ואנשי צוות, יצאה להפלגה של 14 יום ב-1 בפברואר. היא יצאה מהונג קונג ונכון לעכשיו עושה סיבובים ללא תכלית, לאחר שאף מדינה כאמור לא הסכימה לקבל אותה בנמל שלה.

על פי הדיווחים, צוות הספינה פנה כבר למדינות כמו יפן, אשר הוא נמצא מול חופיה, סינגפור, הפיליפינים וטייוואן, אך כל אחת מהמדינות הללו סירבה לאפשר לה לעגון בתחומיה.

View this post on Instagram

A post shared by Marty Johnson (@askunclemarty) on

"הספינה לא נמצאת בהסגר ואין בה נוסעים שחשודים בנגיף", טען קברניט הספינה בפני כלי התקשורת ודרש שיתנו לו לשחרר את הנוסעים הכלואים בלב ים. "כעת אנחנו מזגזגים בין יפן לטייווואן ומקווים שבסוף מישהו יסכים לנו להיכנס". 

מחברת הקרוזים נמסר שנכון לרגע זה לספינה יש מספיק דלק, מזון ומים ולנוסעים יש גישה לאינטרנט והם מקבלים שיחות בחינם. יחד עם זאת, היות ולא ברור כמה זמן תשהה בים ללא עגינה, בסופו של דבר המצב ישתנה והנוסעים שעל הסיפון יהיו חייבים לקבל סיוע מבחוץ.