מסתמן כי שנת 2016 עומדת להיות שנה לא פשוטה בכלל בשביל קהילת הפוטריסטים העולמית (פוטרהדס, אם תרצו, או פשוט מעריצי הארי פוטר מושבעים, למתקשים), אולי אפילו הקשה ביותר מאז 2007, שנת יציאתו של הספר האחרון בסדרה שהיוותה משבר פסיכולוגי רציני לרבים מאתנו.

>> בואו לפייסבוק שלנו!

מה עומד לקרות ב-2016? ובכן, על שלושת האירועים המרכזיים התבשרנו בסדר כרונולוגי הפוך. בנובמבר יעלה לאקרנים הסרט "חיות הפלא והיכן למצוא אותן", פריקוול של הסדרה בכיכובו של אדי רדמיין. כמה חודשים לפני כן, בקיץ של אותה שנה, יעלה על בימות לונדון המחזמר "הארי פוטר והילד המקולל", סיקוול שיעסוק באלבוס סוורוס פוטר הצעיר, הבן של. אז כבר השלמנו עם הרעיון שאין ברירה אלא לטוס לממלכה המאוחדת בקיץ, חלקנו כבר שריינו כרטיסים, ועכשיו מסתבר שלתיירות הפוטריסטית מתווספת עוד תחנת חובה, עם פתיחתו הרשמית של פארק "עולם הקסמים של הארי פוטר" מבית אולפני יוניברסל  ב-7.4.16 בלוס אנג'לס, אח גדול והוליוודי לפארק הקיים באורלנדו משנת 2010.

הארי פוטר וורלד (צילום: אימג'בנק / Thinkstock, Getty images)
ככה זה נראה ביפן | צילום: אימג'בנק / Thinkstock, Getty images

מעבר לשיקולי עלות, זמן, היעדרויות מהעבודה של אנשים בוגרים ורציניים לטובת עולמות פנטסטיים ושאר ענייני לוגיסטיקה, כל חגיגת הפוטר העולמית הזאת בניצוחה של ג'יי קיי רולינג בכבודה ובעצמה מקשה עלינו במיוחד פשוט כי אנחנו כבר לא יכולים להכיל את ההתרגשות, את כמויות המידע, המרצ'נדייז, התיוגים בפייסבוק ובעיקר העיסוק המוגלגי האינטנסיבי בקודש הקודשים. נדמה שלא תהיה לנו ברירה אלא לצעוד בסמטאות הוגסמיד באפריל הקרוב ולמלמל "מוגלגים, מוגלגים מטונפים בכל מקום" כאחרוני אוכלי המוות הממורמרים. אז אל תשפטו אותנו.

מה הולך להיות לנו שם, בעצם? את זה ניתן להסיק מהאטרקציות הקיימות כבר בפארק הפוטר באורלנדו, משלל הפרסומים בנושא, מהטיזר הקצר בכיכובה של איוונה לינץ' (לונה לאבגוד של הסרטים, תוכלו לצפות בו מעל הפסקה) מסיור הווידאו שניתן על ידי כרטיסן בריטי למדי ברכבת ההוגוורטס אקספרס ומזה הנרחב יותר באתר הרשמי. המתחם המרכזי הוא כאמור מה שאמור לשחזר את הוגסמיד, הכפר הקסום השוכן בסמוך להוגוורטס ואליו יוצאים התלמידים בבית הספר לקוסמות כדי לשתות מיני משקאות משכרים, לעשות שופינג ולפרוק כל עול, בגדול. הוא כולל את "פונדק שלושת המטאטאים" המיינסטרימי, שם נהוג לשתות בירצפת (סוג של בירה עם חמאה וקצפת), ובגזרת ההארדקור את פאב "ראש החזיר", בו התרחשו כמה מאירועי המפתח האפלים בספר וראוי לשתות בו ויסקי אש ולסחור בביצי דרקונים.

 

את הכסף המוגלגי שלכם אתם אמורים להשאיר בדובשנריה, חנות הממתקים המכושפים (צפרדעי שוקולד עם קלפים לאיסוף, סוכריות ברטי בוטס בכל הטעמים – כולל שעוות אוזניים וקיא), אצל יצרן השרביטים אוליבנדר שכמובן יתאים לכם שרביט שיבחר אתכם במיוחד (ומה זה משנה שהחנות שלו בכלל ממוקמת בסמטת דיאגון במקור. אולי הוא הופך לרשת לעת זקנה), חנות התעלולים של זונקו, המוכרת מלשינוסקופים, שיקויי אהבה, צמרורים ננסיים (ושאר מוצרים שאמורים להימכר בכלל בחנות ההוקוס פוקוס של האחים ויזלי, אבל שוב לא משנה) ועוד מוקדי מסחר באביזרי קסם למיניהם. המתחם הנוסף הוא לא אחר מטירת הגוורטס, בית הספר לכישוף ולקוסמות, שם תוכלו לסייר, למשל, בכיתת ההתגוננות מפני כוחות האופל, בחדר המעונות של גריפינדור ובמשרדו של דמבלדור עליו השלום.

בגזרת האקסטרים הפארק מציע שני מסלולים: "המסע האסור", מעין חוויה תלת מימדית הכוללת סיור בטירה לצד הארי וחבריו, במהלכו תיתקלו "פנים אל פנים בשלל יצורים קסומים". השני הוא "מעוף ההיפוגריף" - בסמוך לבקתה של האגריד, שומר היערות האהוב עלינו, ניצבת רכבת הרים לכל המשפחה שאמורה לדמות טיסה על גב היפוגריף (יצור אגדי ואצילי בעל ראש נשר וגוף אריה), מיד לאחר שתרכשו את אמונו באמצעות קידה ראויה.

צריך להבין שלחסידים האדוקים קשה שלא להגיב בציניות לחדשות. אנחנו לא צריכים פארק שעשועים שמוכר לנו את הוגוורטס והוגסמיד ומבטיח חוויה אותנטית בעולם הקוסמים. יש לנו גישה חינמית ובלתי מוגבלת לכל זה, עמוק בלב, מאז שהיינו בני 11 ולא קיבלנו מכתב מהוגוורטס. האמת? כן, זה נשמע כמו חלומו הרטוב של כל פוטריסט חובב. אבל אם ערוץ החופש של mako ירצו לוודא את זה, הם יהיו חייבים לשלוח אותי לפתיחה הרשמית.

>> מה הסיכוי שפגיעת ברק תפיל לכם את המטוס?
>> טיפים: כך תפצחו את הטיול הבא שלכם בחו"ל