ישראלים רבים שהגיעו לנופש באיי סיישל טוענים כי בבדיקות הקורונה שהם עושים טרם חזרתם לארץ בבית החולים המקומי, הם נמצאים לרוב חיוביים. עובדה שגורמת להישארותם במקום עוד עשרה ימים בבידוד על חשבונם בבתי המלון והכול במטרה לסחוט מהם כספים.

"זה לא הגיוני שבדיקות הקורונה שעשו לנו בבית החולים המקומי גילו שכולנו נדבקנו בנגיף", טוענת ל', מטיילת ישראלית שיחד עם שלוש חברותיה נמצאו חולות בקורונה, "אנחנו חלינו במחלה בזמנו, החלמנו, עשינו חיסונים, אין לנו שום תסמינים של המחלה. זה נראה מוזר מאוד. כאילו רוצים שנשאר פה עוד זמן באיי סיישל כדי להפוך אותנו למסחטת כספים של הממשלה המקומית".

לדברי ל', הן לא קיבלו את תוצאות הבדיקות למרות שביקשו מה שמעלה את החשש שייתכן שזייפו אותן או שהן לא מדויקות בכלל. "היו מקרים של ישראליים ותיירים שהתגלו חיובים בבדיקה בבית החולים אבל כאשר עשו למחרת בדיקה בקליניקה פרטית התברר שהם כלל לא חולים בקורונה", אומרת ל', "זה לא הגיוני שאנחנו ארבע בנות שהגענו לנופש בסיישל וכולנו נדבקנו בקורונה. זה משהו מאוד מוזר. הם לא מוכנים להראות לנו את תוצאו הבדיקה".

למרות טענותיהן נגד בית החולים, ארבע הישראליות נדרשו להיכנס על חשבונן לבידוד בבית מלון לעשרה ימים. "מעבר לזה שזה עולה לנו עוד אלפי שקלים שלא תכננו להוציא, אנחנו צריכות לחזור מחר לעבודה בארץ. עלות בדיקה בבית חולים 120 יורו ופרטית 300 יורו. אבל הם לא מוכנים שנעבור בדיקות פרטיות כי לטענתם הבדיקה הראשונית שעברנו היא שקובעת. עכשיו אנחנו צריכות להיות עשרה ימים בחדר סגור בלי שום סיבה ובלי אף תסמינים של קורונה, זה מטורף. עד אתמול נהנינו מאוד זה היה גן עדן עד שהתחיל הסיוט".

הטענות של ל' וחברותיה לא חדשות. אתמול נחשף ב-mako סיפורו של סלבה מלר, ישראלי שנמצא חיובי בבדיקת קורונה בבית החולים ושלילי בבדיקה פרטית שעבר למחרת. מלר פנה לשגרירות ישראל בניירובי כדי לסייע לו בפלונטר אבל לדבריו לא קיבל שום מענה.

גורמים במשרד החוץ טוענים, כי על הישראלים לציית להנחיות ולנהלים של המקומיים ממש כמו בארץ ולשהות בבידוד עד לחזרתם לארץ.

טלי יטיב, מחברת "ספיריט הפקות עולם" שמתמחה בטיולים לסיישל אומרת בשיחה עם mako כי היא אינה מאמינה שמדובר בצעד מכוון מצד הרשויות בסיישל. לדבריה, "מהיכרות של שנים עם כל הגורמים ומבדיקה מעמיקה בימים האחרונים, אין בכך שום דבר מכוון. אנחנו ממליצים לכל הנוסעים בימים אלו שלאחר הקורונה, לבדוק היכן הם מזמינים את החופשה ובעיקר לוודא שיש להם למי לפנות לכל מקרה. אנחנו עושים את מירב המאמצים לסייע בנושא לכולם, גם לכאלו שלא נסעו דרכנו ככל שניתן. הדבר החשוב ביותר בשלב הראשון הינו קבלת התוצאה החיובית הפורמלית שתוכיח שאכן יש בדיקה כזאת".