השביתה שהתקיימה בסלבדור ובריו בשבוע שעבר אמנם איימה על קיומו של הקרנבל הברזילאי מפורסם, אבל 4 ימים לפני פרוץ החגיגות השוטרים הגיעו להסכמה ובערב הפתיחה התקיימה בריו דה ז'נרו מסיבת הרחוב הגדולה בעולם, עם 2.2 מיליון משתתפים - שיא של כל הזמנים.

הקרנבל של העיר ריו דה ז'נרו בברזיל נמשך כ-6 ימים, כשמצעד הסמבה הגדול נחשב לחלון הראווה האמיתי של החגיגות – רחובות העיר מתמלאים מיליוני בליינים שרק מחכים לפתיחתו. מדי שנה, בתי ספר שונים לסמבה מרחבי ברזיל שולחים את הנציגים שלהם למצעד באצטדיון סמבודרומו שנבנה במיוחד עבורו, כש-13 הקבוצות מתחרות ביניהן על המקום הראשון. השנה קבוצת Paraiso do Tuiuti פתחה את החגיגות, עם מופע לכבודה של זמרת הסמבה קלרה נונס.

לריקוד הסמבה יש אסכולות שונות, כשעשרות קבוצות מבתי הספר לריקוד הברזילאי המסורתי עוטות על עצמן תלבשות שונות ומורכבות ומבצעות קטעי ריקוד הקלים לביצוע גם לילדים. לכל קבוצה יש "rainha" - מלכה, שמובילה את חיל תופים, לרוב חובשת כיסוי ראש של נוצה ענקית ונועלת נעלי עקב גבוהות.

יותר מ-80 אחוז מהרקדנים בקבוצות שלוקחות חלק במצעד הסמבה הם מקומיים עניים המקבלים את התלבושות שלהם בחינם. צפו בקטעים מתוך מצעד הסמבה של ריו שנערך בליל שבת האחרון במסגרת חגיגות הקרנבל.

>> אתרי התיירות המאכזבים בעולם