בשורות משמחות: לאחר שבשבועיים האחרונים החל לחזור בהדרגה לשגרה, במקום האהוב על הישראלים - תאילנד, הודיעו על תאריך לפתיחת השערים לטיסות. בכירים בממשל הודיעו בסוף השבוע כי המדינה תפתח את גבולותיה האוויריים לטיסות בינלאומיות החל מה-30 ביוני זאת לאחר ירידה חדה מאוד במספר החולים בנגיף הקורונה.

על פי הנתונים שפרסם משרד הבריאות התאילנדי נכון לעכשיו מתו 56 בני אדם בלבד מהנגיף, 3,040 חולים, כשמתוכם רק 68 חולים מאושפזים בלבד ברגע זה, לאחר שהרוב המוחלט הבריא. ביממה האחרונה התגלו שלושה חולים בלבד, אחד מהם אזרח איטלקי בן 49 מהנדס במקצועו המתגורר בפוקט. מרבית החולים הם מבנגקוק: 1,532 ובאי פוקט 220.

עו"ד יוסי מרלינג, ישראלי המתגורר בבנגקוק, ציין כי ממשלת תאילנד נערכת כבר לפתוח את הגבולות האוויריים ב-30 ביוני וכן נערכים בתי המלונות ברחבי המדינה בעיקר באיים (פוקט, קוסומוי, קופנגן ובעיר החוף פטאיה) להגעת המוני תיירים. "הגבולות היבשתיים נפתחו, טיסות פנימיות פועלות, גם מסעדות וחופים. יש תחושה שהחיים לאט לאט חוזרים לשגרה. שעות הסגר קוצרו", ציין מרלינג.

גם שמעון ניסים סיימון, ישראלי המתגורר בפטאיה, הוסיף כי בתי המלונות נערכים לקבלת התיירים בכפוף לתנאים שהממשלה הציבה להם: חיטוי חדרים, שמירה על מרחקים בחדר האוכל בכמה סבבים כדי לא ליצור חיכוך בין האורחים וכמובן פתיחת הבריכות והחופים.

מבדיקות שערכנו בכמה אתרים של חברות נסיעות ישראליות, מרבית הטיסות שנקבעו לתאילנד מחודש ספטמבר והלאה כמעט מלאות והמחירים די זולים יחסיתכך למשל, טיסות בין החודשים ספטמבר-נובמבר ישירות מנתב"ג או חניית ביניים יעלו בין 580 דולר ועד ל-790 דולר, עם חברות כמו טורקיש איירליינס. ק.ל.מ. סווויס אייר ואייר אוזבקיסטאן. הטיסות כוללות מזוודה במשקל שבין 8 ועד 12 ק"ג.

טיסות ישירות עם ארוחות ומזוודות והטבות נוספות יעלו בממוצע בין 1,150 ועד 1,300 דולר.

יצוין כי בשנים האחרונות חלה עליה של עשרות אחוזים במספר הישראלים שטסים לתיאלנד. כ-200 אלף טסו בשנה שעברה.