מנהל מלון בעיר קיוטו שביפן סירב לארח תייר ישראלי בגלל שלטענתו ישראל מבצעת פשעי מלחמה. כמו כן, אותו מנהל במלון MATERIAL בעיר הביע חשש מכך שהישראלי שירת בצה"ל והקשרים שיש לו לביצוע פעולות פשעי מלחמה. 

"איננו יכולים לקבל הזמנות מאנשים שאנו מאמינים שאולי יש להם קשר לצבא הישראלי", כתב מנהל המלון ג'רונימו גריס, שככל הנראה ארץ מוצאו היא ברזיל: "אירוח אנשים שאולי סייעו או עשויים לסייע לביצוע פעולות מלחמה האסורות על פי החוק הבין-לאומי, המבוסס על אמנת ז'נווה ופרוטוקולים אחרים, עלול לסכן אותנו בכך שניחשב לשותפים או מסייעים לאדם שיכול לעמוד לדין על פשעי מלחמה ברגע שהסכסוך יסתיים. אנו מקווים שתבין שאיננו יכולים לקבל עלינו סיכון שכזה, ולכן איננו יכולים להציע לך ללון באחד החדרים שלנו".

המקרה של אלכס הגיע לשגרירות ישראל בטוקיו שראתה את האירוע בחומרה. השגריר, גלעד כהן, שיגר מכתב חריף למנכ"ל רשת המלונות ודרש ממנו הסברים על המקרה. כמו כן, הוא ביקש ממנו לערוך בדיקה לעומק תוך דרישה לקבלת התנצלות ופיטורי מנהל המלון. עוד נטען במכתב ששיגר השגריר כהן למנכ"ל רשת המלונות שמדובר במקרה חמור של אפליה שמנוגדת לחוק ומאחר ובעת ההזמנה האורח הישראלי לא נשאר לגבי עברו הצבאי  נדמה שביטול ההזמנה נעשה רק בגלל היותו יהודי. "אפליה בכל צורה אינה מקובלת עלינו", ציין השגריר כהן. השגרירות פנתה לגורמים נוספים ברשויות האכיפה ביפן בדרישה לבדוק את העניין כדי למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד.

רשת המלונות טרם הגיבה למכתבו של השגריר.