תייר נושא מזוודה בוונציה
בהצלחה עם זה. תייר נושא מוודה בוונציה המוצפת
רק בחודש שעבר הכרזנו על פתיחתה הרשמית של עונת ה"אקווה אלטה" בוונציה. עיר האהבה הנצחית מוצפת מדי שנה בעונה הקרה, כחלק מתופעת טבע שמתרחשת לסירוגין ונמשכת כ-3 שעות בכל פעם. אבל כפי שזה נראה כעת, אזרחי העיר ותייריה יאלצו השנה להתמודד עם חורף קשה במיוחד ואולי אף לרכוש כישורים חדשים בחיים שמתנהלים ממש בתוך מים.

הרומנטיקה שעוטפת את ונציה נזנחה ביממה האחרונה לטובת התמודדות אמיתית עם כמויות אדירות של מים. 70 אחוז ממרכז העיר נקברו מתחת למים, שהגיעו לגובה של 149 סנטימטר - בכך חצו את מפלס הגאות השישי והגבוה ביותר בעיר ב-150 שנה האחרונות.

אז איך נראית עיר מוצפת שרק חלק ממנה מציץ מתוך המים? מסתבר שגם בין התיירים, יש מי שתמיד ידע ליהנות מהרגע ואולי אף להרגיש חלק מתופעה נדירה שמאפיינת את העיר המיוחדת הזו. בין הרחובות האפרוריים והרטובים, תיירים רבים מדשדשים במים עם מגפי גומי או עטופים בשקיות ניילון מכף רגל ועד ראש, ויש אפילו מי ששוחה בבגדי ים בחוף המאולתר. לעומתם, יש גם תיירים שעוזבים את העיר, בתקווה להציל את המזוודות שלהם מטבילה במים, כשברקע כיכר סנט מארק המוצפת, שבד"כ הומה אדם שוממת לחלוטין. עולם המים, גרסת ונציה - צפו בסרטונים:

 

>> דרום קוריאה מציגה: פארק השירותים הראשון בעולם