שגיא אליהו, בן 36 מנתניה, תכנן יחד עם בן הזוג שלו את החופשה הבאה שלהם בבארי (Bari), עיר בדרום מזרח איטליה שבשנים האחרונות הפכה למבוקשת בקרב התיירים הישראלים. אמש, השניים הזמינו דירת נופש בעיר באמצעות אתר בוקינג, אך לאחר שנשאל שגיא אם הוא ישראלי, הוא התבקש להתנצל על המלחמה ועל הרג פלסטינים. אם לא, הוא ייאלץ לבטל את ההזמנה. 

"לא הבנתי מאיפה הגיעה השאלה הזו ולמה היא קשורה בנוגע לנופש שלנו", אומר שגיא בשיחה עם mako. "בעל הדירה דרש ממני להתנצל ואמר שאני צריך להגיד לו שאני נגד המלחמה בעזה ושאני מביע צער על ההרוגים הפלסטינים". שגיא שהופתע מהבקשה של בעל הדירה, החליט לבטל את ההזמנה: "הייתי בהלם וכל כך נסער. בגלל זה עד עכשיו לא הגבתי להם בצ'אט. ישר ביטלתי את ההזמנה שלי, זה מפחיד. לא רוצה להיות בחופשה בשום מקום שיש בו אנטישמיות".

התכתבות עם בעל של דירה בוקינג (צילום: פרטי)
בעל הדירה דרש התנצלות על המלחמה | צילום: פרטי

לאחר שביטל את ההזמנה, שגיא החליט להגיש תלונה באתר בוקינג כנגד בעלי הדירה וצירף את ההתכתבויות. במקביל, הוא פרסם את השיחה בפוסט בפייסבוק, ולאחר מכן קיבל פנייה מכמה ישראלים שהחליטו לנקוט בצעדים כנגד אותו אדם, וביקשו לקבל את מספר הטלפון.

ישראלי שמתגורר באיטליה יצר קשר עם בעל הדירה ושוחח איתו באיטלקית. תחילה הוא אמר כי "אינו מעוניין בכסף של אנשים מישראל", לדבריו, אך לאחר שהבין כי דרישותיו לא יעברו על לסדר היום, הוא התקפל וביקש להתנצל. במהלך השיחה עם אותו ישראלי, בעל הדירה הבין כי ההתכתבות כבר התפרסמה בקרב הישראלים, וביקש להעביר את המסר כי הוא אדם שוחר שלום.

התכתבות עם בעל דירה בוקינג
בעל הדירה אמר שהוא לא נגד ישראלים, אלא בעד שלום

כעבור זמן קצר הוא גם שלח הודעה לשגיא בצ'אט והביע התנצלות: "אין לי דבר נגד ישראלים והייתי דורש את אותו הדבר אם היו מזמינים רוסים או פלסטינים. אני רק בעד שלום ואם אתה גם בעד שלום אתה מוזמן להתארח אצלי בדירה. לא הייתה לי כוונה להתייחס לאף אחד באופן רע ואני חושב שעשיתי טעות".