דונאלד דאק
האם דונאלד דאק גזען?
בני משפחה מארה"ב תובעים את דיסנילנד, לאחר שתוך לטענתם, הבובה בדמותו של דונלד דאק לא חיבקה את הילד הצעיר במשפחה בגלל צבע עורו. זהו המקרה השני, בפחות משבוע, שבו משפחה אפרו-אמריקאית טוענת כי אחת מדמויות הפארק הפלתה אותה לרעה על רקע גזעני, כך מדווח הדיילי מייל.

במרכז המקרה עומדת משפחת ווייט, משפחה אפרו-אמריקאית, שנסעה לדיסנילנד כדי לחגוג את יום הולדתו של ריידר, אחד מילדי המשפחה. הכל עבר כשורה עד שאחיו של ריידר, רזי, בן 5, ניגש לבובת דונלד דאק שהסתובבה ברחוב הראשי של הפארק וביקש ממנה שתחבק אותו. "הוא ישב ליד דונלד דאק בזרועות פתוחות וצעק לו 'דונלד, דונלד'", אומרת נסטסיה ווייט, אם המשפחה.

ווייט טוענת כי במקום לשחק עם בנה, דונלד דאק התרחק ממנו במכוון, וניגש לשעשע תינוק ששכב בעגלה. בני המשפחה טענו שהם חיכו בסבלנות לתורם, אבל דונלד המשיך להתעלם מהם.

עוד מספרת ווייט, כי לאחר מכן ביקשה מדונלד דאק תמונה, אך במקום להצטלם עם בני משפחתה, הוא בחר לגשת לצעירה לבנה שישבה על ספסל ולחבק אותה. לבסוף המשפחה התייאשה ועזבה את האזור, רק כדי לחזור ולראות את דונלד מחבק את הילדים הלבנים שהמתינו ממש מאחוריה בתור.

ילד בדיסנילנד
אבל הוא רצה תמונה עם דונאלד דאק. רזי בתמונה מדיסנילנד

לא רק דונלד דאק

נסטסיה ווייט התלוננה על המקרה להנהלת דיסנילנד, אך קיבלה בתמורה מכתב התנצלות על "אכזבתה" מהפארק, שמציע לה כניסה חינם לאטרקציות בפארק השעשועים.

משפחת ווייט היא המשפחה השנייה שמאשימה את הדמויות המסתובבות בפארק בגזענות. בשבוע האחרון משפחה נוספת העלתה תלונות דומות לגבי בובה אחרת בדמות דיסני, שלטענתה התעלמה מילדיה בגלל צבע עורם. שתי המשפחות בחרו לתבוע את דיסנילד בגין גזענות.

"מסתבר שהמקרים ששתי המשפחות מדברים עליהם אינם מקרים בודדים" אומר העו"ד שמייצג את שתי המשפחות. "מאז פרסום התביעה, קיבלתי מיילים רבים והודעות קוליות של אנשים שהתמודדו עם אותו היחס. זה לא אומר שדיסנילנד הוא מקום גזעני, אך כנראה הפארק מעסיק כמה עובדים שלא משחקים לפי הכללים ונוהגים להפלות מבקרים".

מהנהלת דיסני טוענים בתגובה כי הם לא מאמינים שההתעלמות הייתה על רקע גזעני, ובשני המקרים מדובר בשחקנים שונים בשתי דמויות שונות.

(מקור)

>> אין כניסה לילדים: 5 דירות נופש רומנטיות וזולות ברחבי העולם