כתבו, ביימו וערכו את הסרטון: מיכאל כהן ורותם קפלינסקי

לא בכל המדינות בעולם כולם יודעים לזמזם לעצמם את השיר "ילדים זה שמחה", ו"פרו ורבו" אינה מצווה. בדנמרק, למשל, ישנה צניחה דרסטית בילודה, וכמות התינוקות שנולדים בממלכה היא הנמוכה ביותר מזה כמעט 30 שנים. הממשלה אינה אדישה לעניין, ומנסה לדרבן את הדנים המנומנמים לעשות עוד ילדים ללא הצלחה. האמצעי: קידום חופשות רומנטיות במדינה, או קמפיין חדש ולוהט שמנסה להלהיט את היצרים, ושמו: "עשו זאת למען דנמרק!"

אין תמונה
צאו לחופשות רומנטיות - אל תשכחו לחשב את הביוץ

בסרטון, המלווה בקמפיין פרסומי של חברת התיירות 'ספייז טראבל', מבקשים מהזוגות לקחת אתנחתא מהשגרה ולצאת לנופש מפנק, כי ממחקרים עולה כי עשרה אחוזים מהילדים הדניים התהוו במהלך חופשות. "הילודה נמצאת בשפל של 27 שנה," נאמר בקמפיין, "ולא מספיק ילדים נולדים על מנת לתמוך ולטפל באוכלוסיה המזדקנת. הממשלה הדנית עוד לא מצאה פתרון, אבל חייב להיות כזה. תכירו את אמה, היא דנית. אבל למרות שהיא גדלה בדנמרק, עשו אותה בפריז, בחדר מלון. לפני שלושים שנה הוריה של אמה יצאו לחופשה קטנה. אם הקירות היו יכולים לדבר... אבל מסתבר שהמקרה של אמה אינו נדיר בכלל."

"טיולים וחוויות חדשות משפיעים על מערכת היחסים כי לפתע אנו רואים אחד את השני באור חדש," אומרת מומחית שמתראיינת בפרסומת. "משתחררים אנדורפינים במח ועולה החשק לקיים יחסי מין, וכך אנו יוצרים עוד ילדים. למעשה, הדנים עושים 46 אחוז יותר סקס בחופשה מאשר ביומיום."

>> עוד בערוץ החופש:

כמו מתוך גלויה: טיול בפירנצה וסביבותיה
תשכחו מפריז: חופשות פסח לא שגרתיות בחו"ל
מי שמביט בי מרחוק: איפה מושתלים אתרי התיירות הכי יפים

חיתולים חינם ל-3 שנים

חברת התיירות לא סתם מעודדת את הזוגות לצאת לחופשה רומנטית, אלא מציעה תחרות נושאת פרסים: מי שיזמין לעצמו חופשה במסלול מוזל ומיוחד בשם "הנחת ביוץ", ובהמשך יוכיח לחברה בעזרת תמונה של בדיקת ההריון ומסמכים רפואיים רשמיים שבמהלך החופשה הצליח להכנס להריון, יזכה בחיתולים וציוד נוסף לילד לשלוש שנות חייו הראשונות, וגם בחופשה משפחתית מותאמת לילדים. בחברה אף מסבירים לנשים כיצד לדעת מתי הן מבייצות על מנת שיזמינו את החופשה במועד הנכון. "כדי להצליח להרות כדאי להמנע ממתח, ללכת לעשות מסאז', לנסות יוגה," ממליצים בחברה, "ולאחר המשגל להיעזר בכח המשיכה ולשכב לפחות רבע שעה. הגברים צריכים להמנע מלבישת מכנסיים ותחתונים צמודים, אפילו אם הם חושבים שזה נראה טוב."

הממלכה העשירה שזכתה לא מזמן בתואר המדינה המאושרת ביותר בעולם, ובה הטבות סוציאליות חלומיות להורים, שוויון מגדרי ואיכות חיים יוצאת מן הכלל, שעושרה העצום (היא מתעשרת בממוצע ב-211 מיליארד דולר בשנה) מתחלק היטב על מספר תושביה המועט (5.6 מיליון איש בלבד), אכן סובלת מבעית פרו ורבו, וכרגע הסכום עומד על עשר לידות לכל אלף תושבים, כשאחד מכל חמישה זוגות אינו מביא ילדים.

>> מדהים: המטוס תועד כשהוא נפגע על ידי ברק באוויר