תיירת שהזמינה חדר במלון באיטליה עם נוף מרהיב לים, גילתה כי היא למעשה נפלה קורבן להונאה של פרסום שקרי. התיירת, קלריסה מורגיה, משפיענית ארגנטינאית הידועה בתיעוד מסעותיה ברחבי העולם, נמצאת כעת בטיול ברחבי אירופה, והיא החליטה לשתף את העוקבים שלה במקרה: "חברים אני מרגישה מרומה".

בסרטון שהעלתה לרשתות החברתיות ומאז זכה למיליוני צפיות, היא מראה כיצד היא נכנסת לחדר עם הנוף יפה, יוצאת אל המרפסת ומגלה שמדובר בפוסטר שנתלה על הבניין שממול. "אף אחד מעולם לא הונה אותי ככה בעבר", היא הכריזה בסרטון. בזמן שהיא ממשיכה לצלם, קלריסה הראתה כיצד מזווית אחת הפוסטר נראה בדיוק כמו הדבר האמיתי: ים כחול, סירת מפרש ורכס הרים באופק. 

הסרטון של מורגיה עורר שלל תגובות ברחבי הרשתות החברתיות, כאשר רבים הביעו שעשוע מהטוויסט הבלתי צפוי. חלק מהמשתמשים אפילו שיבחו את מורגיה על תגובתה הקלילה לסיטואציה, שהפכה את מה שיכול היה להיות חוויה מאכזבת לאנקדוטה הומוריסטית. משתמש אחד בטיקטוק כתב: "בגלל זה אני תמיד בודק את המיקום המדויק בשביל לא ליפול בדברים כאלה". עוקבת אחר כתבה בציוניות כי "המודעה טכנית לא שיקרה מכיוון שהיא קיבלה נוף לים – רק לא הנוף שהיא ציפתה לו". עוקב אחר כתב: "זה קרה לי עם חלון, אמרו לנו שיש חלונות וכשפתחנו את הווילונות זאת הייתה תמונה".

ההונאה החצופה הזו מגיעה לאחר שמומחי הונאות סייבר והונאות תיירות יצאו לאחרונה באזהרות על כך שנוכלים החלו לאחרונה לנצל את הביקוש הגבוה לחופשות בקיץ. לפי אותם מומחים, אותם נוכלים מנסים לגרום לתיירים לשלם כמה שיותר מהר כשהם תחת לחץ.

גם פלטפורמת ההזמנות בוקינג קיבלה ביקורות קשות לאחרונה לאחר שמטיילים רבים טענו כי היא לא מצליחה לסנן מקומות אירוח שמרמים אורחים. במקרים מסוימים הם מגיעים למלון או לדירה ומגלים שהם לא נראים כמו בפרסום, ובמקרים אחרים האורחים מגלים כי מקום האירוח אינו קיים כלל.