משתזפות על גדות הסיין
נשים, שפרו הופעתכן! פריזאיות משתזפות על גדות נהר הסיין

בעונת הקיץ, רבים מאתנו מוצאים מפלט מהחום הגדול ע"י קילוף השכבות המיותרות שאנו עוטים על גופינו, ובתחושה הנעימה של קרני השמש על העור החשוף. ועל אף נטייתנו להשתזף בחודשים החמים, הנשים ישראליות אף פעם לא היו מוצבות בראש רשימת משתזפות ה"טופלס" המצטיינות בעולם. מי שדווקא כן נוהגות להוריד את החלק העליון של בגד הים בלי בושה הן הצרפתיות.

אבל כעת יש מי שרוצה למגר את ההרגל הידוע והאופייני לתושבות וגם לתושבי בירת צרפת. הפריזאים קיבלו בסוף השבוע אזהרה בוטה מן המשטרה המקומית בכל הנוגע לשיזוף ללא החלק העליון. הרשויות המקומיות החמירו עם תושבי העיר וציינו כי כל מי שבוחרת להשתזף טופלס - בפארקים או על גדות נהר הסיין, עלולה לסיים את השיזוף שלה בבית הכלא. באתר האינטרנט של המשטרה המקומית נכתב כי "אין יותר לחשוף את החזה או חלקי גוף מוצנעים אחרים ברחבי העיר".

אבל מסתבר שהדבר אינו נוגע רק לשיזוף חושפני. גם מי שילבש באזורים הציבוריים בגדי ים וחוף שאינם הולמים, עלול לקבל קנס שמתחיל ב-38 אירו ויכול להגיע אף ל-3,750 אירו. ואם יוחלט שיש אפילו שידול לסקס בעבירה המדוברת, העובר על החוק יכול לקבל על כך שתי שנות מאסר.

ריהאנה טופלס (צילום:  Photo by Flash90, KateRiep_Godbye)
פריז לא מחכה לה. ריהאנה טופלס במהלך חופשה באביב השנה | צילום: Photo by Flash90, KateRiep_Godbye
"כל תלבושת חושפנית היא עילה לעונד מאסר"

גדות נהר הסיין הוא אזור פופולרי בימי הקיץ, כאשר חלק מהכבישים ליד נתיב המים סגורים לתנועה. כך נוצר ממש חוף בו הרשויות הציבו גם כסאות נוח ועצי דקל. אבל הבעיה של הרשויות המקומיות, מסתבר, היא לא רק שיזוף בלבוש מינימלי, אלא וגם שהתושבים מסתובבים במקומות ציבוריים בעיר עם בגדי הים שלהם.

"כאשר הטמפרטורות מרקיעות שחקים, הרוחצים יכולים ללבוש בגדי ים מעוצבים, ולמצוא פינה קטנה של דשא למרגלות הסיין. אבל בגדי הים לא צריכים להיות חלק מהנוף העירוני של פריז - כמו פארקים ציבוריים בקרבת הנהר. למען הסדר הטוב יש להימנע מלהסתובב עם בגדי חוף מינימליים ברחובות העיר".

באתר המשטרה המקומית בפריז אף נכתב: "כל תלבושת המאפשרת חשיפה כלשהי באזור אברי המין או השדיים מהווה 'תערוכה מינית' והיא עילה לעונש של שנת מאסר".

חשוב לציין שבעוד שבפועל שיזוף טופלס הוא כעת אסור על גדות נהר הסיין, בחופים רבים בצרפת מותר דווקא להשתזף ללא החלק העליון של בגד הים.

>> צופה על גשר ברוקלין: מגדל המים של ניו יורק