קטטות אלימות שמתרחשות במהלך טיסה הן לצערנו לא אירוע נדיר לאחרונה, וגם לא בשדה התעופה. אבל שתי קטטות שונות שמתרחשות גם בטיסה וגם בשדה התעופה אחריה – על ידי אותה נוסעת – זה כבר שיא חדש.

הכל התחיל בטיסת ריינאייר בחמישי האחרון מניוקאסל שבאנגליה לאליקנטה שבספרד. אחת הנוסעות, שלפי עדויות רבות הייתה שיכורה למדי, החלה לקלל נוסעים אחרים, לריב איתם ואפילו לפתוח בקטטה עם נוסע אחר במטוס. הנוהל במקרים הללו ברור, וברגע שהטיסה נחתה בספרד עלו כוחות ביטחון למטוס וליוו אותה החוצה. אלא שהם ככל הנראה שחררו אותה די מהר, כי זמן קצר לאחר מכן אותה האישה בדיוק הייתה מעורבת בקטטה אלימה נוספת עם אחת מנוסעות הטיסה, הפעם בתור לאיסוף המזוודות.

"זה היה בלתי יאומן", מתארת אחת מעדות הראייה, "היא כבר נעצרה על ידי המשטרה ושוחררה כמעט מיד. חיכיתי עם המשפחה שלי במסוע כדי לאסוף את המטען שלנו, ופתאום שתי נשים נתקעו בנו ודחפו אותנו הצידה. לפתע הבחנתי שזו אותה אישה מהמטוס, שפשוט התנפלה על אחת הנוסעות שאמרה לה לשבת בשקט בטיסה, ושתיהן נפלו לרצפה והחלו להכות זו את זו במשך דקות ארוכות. האישה ההיא הייתה מאוד, אבל מאוד שיכורה. כמה גברים ניסו להפריד ביניהן, אבל האישה פשוט החלה להתנפל שוב. זה היה מחזה מזעזע, הייתי חייבת להרחיק את הילדים שלי משם".

עדת הראייה מספרת גם כי האבטחה בשדה התעופה לא מיהרה להפריד בין השתיים. "זה פשוט מזעזע שהיא אפילו הצליחה לעלות על הטיסה מלכתחילה, אז להגיע שוב לאותה נקודה בשדה התעופה? עוד לפני הקטטה בטיסה היא הייתה בעייתית – הצוות ושאר הנוסעים כל הזמן גערו בה לשבת, במשך שעה וחצי, והיא סירבה. היא ישבה שתי שורות מאחוריי, ואז שמעתי שהיא נהיית אגרסיבית עם האנשים שלצדה, צועקת ומקללת אותם – 'על מה בדיוק אתם מסתכלים?', ברמה שצוות הטיסה היה צריך להעביר אותם לשורות שבקדמת המטוס כי הם לא הצליחו להשתלט עליה. אני חושב שפשוט צריך לאסור על הגשת משקאות אלכוהולים בטיסה".

בחברת ריינאייר, לעומת זאת, טוענים כי צוות המטוס כלל לא הגיש לאישה משקאות חריפים במהלך הטיסה, וברגע שהם הבחינו בהתנהגות הבעייתית שלה הם הזעיקו את כוחות הביטחון, שעלו למטוס מיד לאחר הנחיתה. בנוסף הבהירה החברה כי האישה הבעייתית גורשה לנצח מכל טיסות עתידיות של ריינאייר, והטיפול בה הועבר למשטרה המקומית.

"זו בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו קוראים לשינויים מהותיים בכל הנוגע להגשת משקאות אלכוהוליים בשדה התעופה ובטיסות, כולל הגבלה של מקסימום שני משקאות לנוסע, ואיסור על מכירת אלכוהול לפני 10 בבוקר", ממשיכה החברה. "זה הכרחי כדי למנוע מנוסעים להשתכר לפני הטיסה ואת כל הבעיות שנוצרות בעקבות זאת".

(מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש