כבישי דובאי הפכו בימים האחרונים לנהרות מוצפים מים לאחר שגשם כבד וסופת רעמים פגעו בחלקים של איחוד האמירויות. בעקבות הגשם הומלץ לתושבים להימנע מלהגיע לחופי הים ותחת זאת להישאר בבתיהם. גם הכבישים המהירים הושפעו וטיסות שובשו.

שיא הסערה התרחש ביום שישי, כאשר המרכז הלאומי למטאורולוגיה של איחוד האמירויות פרסם התרעה ברמה גבוהה בצהוב וכתום, בגלל שמזג האוויר המשיך להחמיר. על פי מומחי מזג האוויר, הסופה החריגה היא תוצאה של שינויי אקלים והתחממות כדור הארץ.

הגשם הכבד וסופות הרעמים גרמו לשיבושים משמעותיים בטיסות, כשנמל התעופה DXB, מהעמוסים ביותר בעולם ומרכז תחבורה עולמי מרכזי, נאלץ להסיט חלק מהטיסות לנמלי תעופה אחרים באזור. עשרות אלפי נוסעים נפגעו גם בנמל התעופה בדוחא לאחר שסופת רעמים חזקה הפסיקה את הפעילות מ-22:25 עד חצות ביום חמישי בלילה. על פי הדיווחים, לפחות 18 טיסות נכנסות הופנו בן לילה לשבעה שדות תעופה שונים כולל לריאד. נמל התעופה של דוחא הוא שני רק ל-DXB מבין נמלי התעופה במזרח התיכון מבחינת מספר נוסעים. נמל התעופה של דובאי חזר לפעילות מלאה, אך בימים הקרובים הרשויות מתכוננות לשינויים בעקבות גשמים נוספים.

> בדובאי מחכים שהישראלים יגיעו לטייל בה

חודש נובמבר מסמל את תחילת עונת התיירות באמירויות, היות שבמדינה החמה מרבית התיירים מגיעים בעונת החורף, שבה נעים להסתובב.

בשל מזג האוויר הקשה שובשה התנועה ברחבי איחוד האמירויות ובמיוחד בדובאי. כלי רכב נתקעו בהצפות בכבישים, ומחוץ לעיר באזורים מדבריים נרשמו שיטפונות כבדים עם סחף. אנשים ברחבי דובאי שיתפו במדיה החברתית תמונות של הגשמים הרבים. באחד הסרטונים ששותפו ב-X, לשעבר טוויטר, נראה אדם חותר בסירה קטנה בכביש מוצף.

אף שמזג האוויר נרגע, הרשויות באיחוד האמירויות מתריעות על גשמים חזקים בימים הקרובים. מהלך זה נועד למתן שיבושים פוטנציאליים שגרם מזג האוויר הסוער. מכיוון שהתחזיות הצביעו על סבירות ליותר גשמים בימים הקרובים, הרשויות נותרו ערניות בניהול תוצאות הסופה.

גם בטורקיה מתכוננים כעת למזג אוויר סוער ולסופות שלגים כבדות. השירות המטאורולוגי הטורקי פרסם אזהרות מזג אוויר ל-72 ערים, עם התרעות צהובות וכתומות. אזורים צפון-מערביים במדינה צפויים להתמודד עם מזג האוויר הקיצוני.