מסיבת פול מון תאילנד, קופנגן (צילום: AP)
"לישראליות זה לרוב לא קורה, בעיקר בגלל שהישראלים מסתובבים בקבוצות". מסיבות הפול מון | צילום: AP
ניסיון האונס של הצעירה הישראלית במסיבת הפול מון בתאילנד הפר את השקט בקרב התיירות הישראליות על חופי קופנגן הזהובים. הצעירה, בת ה-23, סיפרה כי הופתעה כשהותקפה לדבריה על-ידי גבר תאילנדי בשנות השלושים לחייו הועברה לטיפול בבית חולים בקרבת מקום. הישראליות באי, שעודכנו במקרה דווקא מאתרי החדשות הישראלים, נחרדו לשמוע על המקרה והחל מאתמול, הן מספרות, שינו את אופן התנהלותן.

"הייתי במסיבה. המסיבות האלה המוניות, צעירים שותים מ'באקטים', ובאופן טבעי יש זוגות שמתייחדים על חוף הים אבל לא שמנו לב שם למשהו יוצא דופן ולא עלה בדעתנו שמשהו כזה יקרה", מספרת דניאל (25) תיירת ישראלית השוהה כרגע בקופנגן, "על המקרה שמעתי רק ביום למחרת מאנשים בישראל. מאוד נבהלנו מהסיפור וכרגע אין מצב שמישהי מאתנו תסתובב לבד. מאז אתמול אנחנו מסתובבות אך ורק בחבורה".

גם ניר (26) שהגיע לחופשה בתאילנד עם בת זוגתו נכח במסיבה ולא הבחין בהתנהגות יוצאת דופן. "נשפכו שם כמויות של אלכוהול. לא שמתי לב להטרדות מיניות, דווקא היה נראה שהכל שם נעשה מרצון אבל בהחלט יכול להיות מישהו שתה יותר מדי, איבד את עצמו ולא ידע לעשות את ההפרדה בין מותר ואסור", הוא אומר. 

"כולם הסתובבו עם מבט משחר לטרף בעיניים"

אבל נטלי (27), צעירה שנוהגת לנסוע לחופשה באיי תאילנד מדי כמה שנים ובילתה גם היא במסיבה עם חברותיה, דווקא כן הבחינה באווירה יוצאת דופן והחליטה שהגיע הזמן לחזור למלון. "ניסיון האונס הזה לא הפתיע אותי", היא מספרת, "היו במסיבה מאות שיכורים וכולם שם הסתובבו עם מבט משחר לטרף בעיניים, יותר מבכל מסיבה פול מון אחרת שהייתי בה בביקורי בתאילנד. זה היה ממש מפחיד ולא הצלחתי להנות ככה. היה ברור לי שמשהו שם יקרה ולכן גם החלטתי לחזור למלון מוקדם יותר משאר חברותיי שליוו אותי ודאגתי לנעול את הדלת אחריי. פתחתי את הדלת רק כשהחברות חזרו בבוקר. רק אז גם הסתבר לי שהיה ניסיון אונס ממש ליד המלון שבו אנחנו ישנות".

איי תאילנד הם אחד מיעדי החופשות המבוקשים ביותר בקרב ישראלים, בעיקר בקרב צעירים, בשל עלות המחייה הנמוכה במקום. מיכל גולדברג-ווד, ישראל בעלת סוכנות נסיעות המתגוררת בתאילנד בחמש השנים האחרונות רגילה להדריך צעירים ישראלים לקראת החופשה שלהם באיים, אך מודה שנושא ההטרדות המיניות לרוב לה עלה על סדר היום בהקשר זה. "אני המומה מהסיפור. אני בדרך כלל מזהירה ישראלים מפני גניבות אבל מקרים של אונס, בעיקר על ידי מקומיים, כמעט ולא קורים פה", היא אומרת וממהרת להרגיע את הנופשים הישראלים, "הגברים התאילנדים דווקא הרבה יותר מכבדים נשים לעומת הגברים הישראלים ובעייני לא צריך להיבהל מהמקרה, אבל כן חשוב להיזהר. שמעתי על מקרי אונס של אירופאיות שתויות במסיבות הפול-מון. לישראליות זה לרוב לא קורה, בעיקר בגלל שהישראלים מסתובבים בקבוצות. מסיבות הפול מון הן מסיבות ענקיות, של בערך 20 אלף איש. שלשום הייתה גדולה במיוחד וחשוב לא למצוא את עצמך לבד במקומות כאלה".

>> חופשה באירופה: 5 מקומות, 5 מלונות