האטרקציה התיירותית החדשה בלונדון לא מיועדת לבעלי לב חלש. הטיילת החדשה של גשר מצודת לונדון המפורסם מציעה תצפית שקופה למי נהר התמזה מגובה של 42 מטר. אתמול נפתח החלק המערבי של הטיילת למבקרים ובדצמבר הקרוב תיפתח הגדה המזרחית של הטיילת. בניית הטיילת העשויה זכוכית עלתה מיליון ליש"ט (6 מיליון שקלים) ומאפשרת לתיירים ולמקומיים לצפות במחזה מרהיב מאחד הגשרים המפורסמים ביותר בעולם.

"המוח אומר 'אל תלך, אל תלך'"

אם אתם בכל זאת מעוניינים לבקר במקום אבל ניחנתם בפחד גבהים קל, ייתכן ותרגישו בטוחים יותר לדעת שהפאנלים מזכוכית ברוחב 11 מטרים הינם בעובי של 8 ס"מ ושוקלים כחצי טון. מנהלי גשר מצודת לונדון מבטיחים שהרעיון מאחורי בניית הטיילת הוא לא להפחיד אנשים, אלא לגרום להם לחוויה ייחודית של העיר. למרות זאת, על פי הדיווח של הדיילי מייל, מי שהתנסו בחווית ההליכה לאורך הטיילת כנראה חשו אחרת. "כל מה שהמוח שלך אומר לך זה, 'אל תלך, אל תלך'", סיפר סטן קופר, בן 71, כבאי אש בפנסיה. "נהגתי להתאמן על סולמות בגובה של 30 מטר, אבל אז לפחות רואים מה יש למטה. כאן, העיניים שלך אומרות לך שאתה מתהלך על אוויר".

עוד ב-mako חופש:

תמיד במרכז: המלונות שאהבתם ב-2014
ראיתם פעם ברמן רובוט על ספינת פאר?
כרטיס טיסה חינם מסביב לעולם: בתנאי אחד

גשר מצודת לונדון (צילום: Gettyimages IL)
כך זה מרגיש בגובה 42 מטר | צילום: Gettyimages IL
גשר מצודת לונדון (צילום: Gettyimages IL)
להעיף מבט על הגשר שמעל הנהר | צילום: Gettyimages IL

עם זאת, היו כאלה שבחרו ללכת על הטיילת כדי להתמודד עם פחד הגבהים שלהם, כמו קריסטי ג'ונס בת ה-36. היא הלכה לאורך כל המסלול והאיצה לקראת הסוף למרות שכן הסתכלה מטה בשלב מסוים. "זה היה די מפחיד אבל אני לא רציתי שזה יביס אותי", סיפרה והוסיפה, "לא הייתי יכולה להתמודד עם מסלול ארוך יותר". מבקרות בנות 9 ו-6, לעומת זאת, קפצו ורקדו בנועזות על הזכוכית במשך 20 דקות.

גשר מצודת לונדון (צילום: Gettyimages IL)
מבט מהנהר | צילום: Gettyimages IL

ומה עם האנשים שעוברים מתחת למצודה? בואו רק נגיד שרצוי שאם אתם מגיעים למקום תוותרו על חצאיות או שמלות. ואכן, בניגוד לאדריכל המצודה, סר הוראס ג'ונס והמהנדס, סר ג'ון וולף בארי שלא היו צריכים להתחשב בדברים מסוג זה לפני 120 שנים, המעצבים של הטיילת בהחלט התחשבו בנושא. "בלילה הטיילת תואר ב'אור צנוע'", סיפר אחד המדריכים. "ביום, השקיפות, מרחק וזוית משמעם שהנוף מלמטה ללמעלה לא כל כך ברור. אנחנו לא מצפים לראות קהל מתקהל מסביב ומביט מעלה".