במטרה להחיות את ענף התיירות ולנסות להקדים את היעדים המתחרים, מלטה מתכננת להציע למי שיגיע לטייל בה מענק של עד 200 יורו. התנאים: להישאר באי לפחות שלושה ימים במהלך הקיץ הקרוב ולתארח במלון מקומי.

שר התיירות המקומי, קלייטון ברטולי (Clayton Bartolo), הודיע על התכנית השאפתנית ביום שישי האחרון והוסיף שהוא מעריך שעד תחילת יוני כל מגבלות הקורונה במדינה יוסרו, מבצע החיסונים יהיה בשיאו ותיירים יוכלו להגיע ללא חשש. עד כה כ-42 אחוז מתושבי המדינה (כ-450 אלף) התחסנו במנה הראשונה, הנתון הגבוה באירופה. 

>> זה כל מה שצריך לדעת על הטיול במלטה

כ-27 אחוזים מכלכלת מלטה מסתמכת על תיירות ואנשים רבים במדינה הקטנה נפגעו מאוד בשנה האחרונה. התכנית שהציג שר התיירות נועדה כאמור כדי לתת תמריץ להוציא את הענף מהבוץ. בשנת 2019 ביקרו במלטה יותר מ-2.5 מיליון תיירים (יותר מחמישה תיירים על כל תושב מקומי) ובשנה החולפת חלה ירידה של כ-80 אחוזים.

בירת התרבות של 2018 (צילום: Yuriy Biryukov, shutterstock)
בירת התרבות של 2018 | צילום: Yuriy Biryukov, shutterstock

"התוכנית נועדה להכניס את בתי המלון של מלטה למצב תחרותי בזמן שהתיירות הבינלאומית מתחילה להתניע מחדש", אמר ברטולו.

איך יעבוד המענק? מי שיזמין לינה במלון חמישה כוכבים יקבל 200 יורו בחזרה ממשרד התיירות. מי שיזמין לינה במלון ברמה של ארבעה כוכבים יקבל החזר של 150 יורו ומי שיזמין לינה במלון שלושה כוכבים יקבל החזר של 100 יורו. מי שילון באי גוזו (Gozo) יהנה ממענקים גבוהים בעשרה אחוזים בכל רמה של מלון.