מלון וולדרוף אסטוריה
הנחה של 3,429 דולר. וולדורף אסטוריה
כסף אולי לא יכול לקנות אהבה (אנחנו מקווים), אבל אחרי 60 שנות נישואין, האהבה של  ג'רי ופג סאסינגהאם מסדרת להם עסקה של פעם בחיים.

בני הזוג, במקור מניו יורק, שלמו 21 דולר בלבד כדי לבלות את יום נישואיהם במלון ההיסטורי וולדורף אסטוריה שבניו יורק. ג'רי ופג, שחגגו 60 שנות נישואין, שילמו את אותו הסכום שנדרשו להוציא עבור חדר במלון בשנת 1952, כך לפי הוול סטריט ז'ורנל. אגב, הסוויטה בקומה ה-19 קומות בה הזוג לן, עולה כיום כ-3,450 דולר ללילה.

מלון וולדורף אסטוריה (Waldorf-Astoria Hotel) בעבר שכן במקום שבו עומד היום בניין אמפייר סטייט. המלון הנוכחי ממוקם מ-1931 בשדרת פארק 301‏ (301 Park Avenue) ‏ במנהטן והוא בן 47 קומות, ומתנשא לגובה של 191 מטרים. הוא נמנה עם קבוצת הילטון, לצד קבוצת וולדורף אסטוריה, שמורכבת מוולדורף אסטוריה בניו יורק ווולדורף אסטוריה באורלנדו, ומלונות קונראד.

סוויטה בוולדורף אסטוריה
גם אובמה ישן שם. הסוויטה הנשיאותית

יותר שכל ממזל

ג'רי ופג, שניהם בני 83, חגגו את ליל הכלולות שלהם בבית המלון המפורסם לפני כשישה עשורים. למזלה של פג, ג'רי, שמר את הקבלה מאותו הלילה, והיא זו שהקנתה לו את ההנחה המפנקת. "ג'רי הוא איש מאוד מסודר" מספרת פג על בעלה.

וולדורף אסטוריה נוקט במדיניות שמאפשרת לזוגות שבילו בו את ליל הכלולות, לחזור למלון ולשלם את אותו מחיר ששילמו אז. אמנם המדיניות הזו אינה זוכה לפרסום, אבל בני הזוג סאסינגהאם אינם הראשונים שניצלו את ההטבה. בחודש מרץ האחרון, בני זוג מקונטיקט בילו את יום נישואיהם ה-60 במלון, תמורת 16.80 דולר בלבד - בדיוק אותו סכום שהזוג שילם עבור ירח הדבש שלהם במלון בשנת 1952.

מלון וולדורף אסטוריה, 1931
נבנה מחדשבשנות ה-30. המלון, 1931 | צילום: Library of Congress, Washington, D.C.


אבל זה לא הדבר היחיד שדואגים לשחזר במלון. לוולדורף יש תשוקה לשימור היסטורי, ורק בחודש יולי האחרון, המלון יצא ב"תכנית חנינה" שמאפשרת לאורחים להחזיר כל דבר שנגנב מהמלון לפני שנת 1966. בין אם זה כלי מיטה או כלי כסף, המלון מקבל בחזרה את כל מה שנלקח בלי לשאול שאלות, במטרה לשמר את ההיסטוריה שלו.

(מקור)

>> תייר: "הישראליות מהממות אבל לא יודעת להתנהג"