ביממה האחרונה מתו באנגליה 100 אנשים מנגיף הקורונה ומעל 800 חולים חדשים נמצאו חיביים לנגיף. בסך הכל, הממלכה נמצאת חמישית בכמות החולים בעולם ולא נראה שהיא קרובה לנצח את הנגיף בקרוב. ולמרות כל זאת, תמוונת מטרידות שפורסמו בסופ"ש האחרון מראות עשרות אלפי אנשים שהגיעו ובילו בצפיפות בלתי נתפשת בחוף הים של העיר בורנמות', שנמצאת בדרום המדינה.

החום הכבד והעובדה שאנשים היו בהסגר זמן רב, הובילו ככל הנראה למצב המדאיג שהצליח להכעיס מאוד את התושבים באנגליה ובתקשורת כינו את מה שהתרחש כ"תקרית חמורה" (“major incident”). 

"אנו נחרדים מהתמונות שהגיעו מחופי הים שלנו במהלך הסופ"ש, בעיקר בעיר בורנמות'", אמרה ויקי סלייד (Vikki Slade), נציגת מחוז דורסט. "ההתנהגות והמעשים הבלתי אחראיים של כל כך הרבה אנשים פשוט מזעזעים, זאת בזמן שכל רשויות האכיפה עושות הכל כדי לשמור על התנהגות חברתית אחראית. התמונות האלה מחייבות אותנו לבצע כמה צעדים דרסטיים".

View this post on Instagram

A post shared by Aire De Santa Fe (@airedesantafe) on

View this post on Instagram

A post shared by MyEyesOnTHEWEATHER☁️⛈☂️ (@theweather_rewind) on

כך, השרים במדינה צפויים להצביע על סגירת החופים מחדש למשך שבועות במהלך הקיץ, אם לא יחול שינוי מהותי בהקדם, זאת בהתחשב בכך שהחום הקיצוני באירופה צפוי להימשך גם בימים הקרובים.

נכון לעכשיו, בבריטניה החלו לאפשר חזרה איטית לשגרה, אך יש לא מעט הגבלות שלא הוסרו ואף חל איסור להתקהל יותר משישה אנשים מאותה הקבוצה.