בן 22 מדימונה טס בסוף השבוע האחרון יחד עם חבריו לחופשה בברצלונה שבספרד והותקף לטענתו על ידי חבורת גברים מקומית. זה קרה בערב יום ראשון, כאשר י' וחבריו נפגשו במלון של חברים נוספים ששהו באותה העת בעיר, ושם בילו עד שעות הבוקר המוקדמות. באזור השעה 06:00, הצעיר הישראלי נפרד מחבריו ונסע במונית חזור למלון שבו הוא ישן, מלון שנמצא במקום מרכזי ופופולרי בברצלונה.

כשעלה על מונית אקראית שתפס ברחוב, י' הבחין שהנהג לא הפסיק לשלוח הודעות תוך כדי נסיעה. כשהם הגיעו לאזור של המלון, הנהג ביקש מהישראלי לרדת כ-100 מטרים לפני הכניסה, בטענה כי אינו יכול להתקדם עם רכבו. "זה כבר היה נשמע לו תמוה, הבן שלי שאל את הנהג מה מונע ממנו להתקדם ולהוריד אותו בפתח המלון והוא פשוט התחיל לספק תירוצים הזויים ש'הוא לא יכול לעצור בכניסה' וביקש ממנו לשלם ולרדת מהמונית", מספר אביו של י' בשיחה עם mako.

תייר ישראלי בברצלונה (צילום: פרטי)
הצעיר הישראלי ירד מהמונית והתנפלו עליו חבורת גברים ששדדה אותו | צילום: פרטי

לדבריו של הצעיר ואביו, מדובר במארב מתוכנן מראש: "ממש רגע לפני שהוא עצר את המונית הוא שלח כמה הודעות זריזות ואז ביקש מהבן שלי לרדת, וכמובן שהוא ירד מהרכב ובחר שלא להתווכח איתו". י' שילם לנהג המונית וירד בסמוך לאזור המלון, ומיד התנפלו עליו 4 גברים. "הם פשוט קפצו עליו משום מקום, הוא לא הספיק אפילו לראות אותם. הם פוצצו אותו באגרופים ובעיטות בראש. שדדו ממנו את האייפון שלו, כסף מזומן וגם שעון יקר ערך שהיה בידו. תוך שתי דקות הם כבר נמלטו משם והבן שלי היה המום וחבול בכל הגוף. אף אחד לא היה במקום כדי לסייע לו, זו הייתה שעת בוקר מוקדמת, לא היה אף אחד ברחוב מלבד אישה מבוגרת שצפתה במתרחש אך לא יכלה לעשות כלום לצערי. גם העובדים של המלון לא הבחינו במתרחש מכיוון שהיה מדובר במרחק לא קטן מהלובי".

ברצלונה ספרד משטרה (צילום: dimbar76, shutterstock)
המשטרה פתחה בחקירה אך עדיין לא יצרה קשר. ברצלונה | צילום: dimbar76, shutterstock

תייר ישראלי בברצלונה פצע (צילום: פרטי)
התוקפים פצעו את הצעיר שנזקק לטיפול רפואי | צילום: פרטי

י' ניגש לבית החולים המקומי כדי לקבל טיפול רפואי. לאחר שנחבש ועבר סדרת בדיקות מקיפות, הוא הגיע לתחנת המשטרה המקומית על מנת להגיש תלונה, ושחזר בפני מתורגמן דובר עברית את השתלשלות האירועים. מאז הגשת התלונה ועד היום חוקרי המשטרה לא יצרו קשר עם י' ומשפחתו בנוגע להתפתחות בחקירה. ככל שידוע ל-י' ולמשפחתו, לא מדובר בתקיפה על רקע היותו ישראלי, וככל הנראה מדובר בשוד מאורגן של תייר אקראי.

"הוא בטראומה, אף ילד בגיל 22 שטס עם חברים לטיול התרעננות לא מדמיין שזה מה שהוא יעבור", מספר אביו. "אנחנו בטוחים שמדובר בשיתוף פעולה של הנהג המקומי ואותם תוקפים. חשוב שהישראלים שמגיעים לשם יהיו מודעים לכך וישימו לב לכל התנהגות חשודה. ברגע הראשון שהוא יצא מהמונית הם פשוט זינקו עליו, זה הרס לו ולחבריו את כל החופשה".