בעקבות החלטת ממשלת הודו על ביטול כל הטיסות הבינלאומיות מהמדינה ולתוכה בגלל נגיף הקורונה, מצאו עצמם כ-1,000 ישראלים תקועים במדינה. חברת "אייר אינדיה" ביטלה את כל הטיסות המיועדות מהודו ולתוכה, מבלי ליידע על כך את הנוסעים, שהתעדכנו בנושא דרך כלי התקשורת. מעט הטיסות של החברות האחרות שטסות מישראל להודו כבר מלאות.

מירון קרליק, שטס להודו לפני כשבועיים, ידע שיצטרך להיכנס לבידוד אחרי שישוב, אבל לא חשב שישאר בלי יכולת לשוב ארצה. "מאות מטיילים שהיו אמורים לטוס ביום ראשון לישראל תקועים פה", אומר קרליק בשיחה עם mako, "לא משתלם לחברה לטוס לישראל כי הטיסות חזרה יהיו ריקות. רצינו להקדים את הטיסה לשבת אבל אין". 

גם דניאל ורון שסיימו טיול ארוך שנמשך חצי שנה היו אמורים לחזור ביום ראשון לישראל, אבל עכשיו מצאו עצמם חסרי אונים. "מרבית הכסף שחסכנו לטיול נגמר. מיצינו את הודו ואנחנו מקווים שנמצא פתרון". 

יש מטיילים שהחליטו להאריך את השהות במדינה או שקנו כרטיסי טיסה לארץ בעוד שלושה חודשים, אבל אלו שמעדיפים לקצר את הטיול ולהקדים לחזור מחשש להידבקות, נותרו ללא מענה כששעון החול אוזל, אחרי שהודו החליטה לאפשר טיסות אליה רק עד היום בחצות. "אני לא לוקחת סיכון. הייתי אמורה להיות חמישה חודשים אבל קיצרתי בגלל הקורונה. לא סומכת על הרפואה בהודו",  סיפרה אחת המטיילות. 

אייר אינדיה (צילום: Vytautas Kielaitis, shutterstock)
אייר אינדיה | צילום: Vytautas Kielaitis, shutterstock

עידכון: נציגי חברת התופה אייר אינדיה הודיעו למטיילים הישראליםשהחברה תוציא שתי טיסות לישראל במהלך השבוע הבא - בימים שלישי ושבת, במקום חמש טיסות בשבוע שהיו עד היום. יחד עם זאת, רבים מהמטיילים יצטרכו למצוא פתרון אחר היות וכמות המקומות אינה מספיקה.

גורם במשרד החוץ מסר ל-mako שאכן צומצמו מספר הטיסות מהודו לישראל והם ממליצים למטיילים הישראלים לצאת מהמדינה דרך היבשה למדינות סמוכות ומשם לעלות על טיסת המשך לארץ.