כפי שדווח ב-The Jewish Chronicel, חברת התעופה אמריקן איירליינס נקנסה באלפי דולרים לאחר שלא הגישה ארוחות כשרות לנוסעים אורתודוקסים במספר טיסות בינלאומיות. זו אינה הפעם הראשונה שהחברה נתבעת על ידי נוסעים יהודים שאינם מרוצים מההתנהלות כלפיהם. 

בית משפט בברזיל מצא שחברת התעופה גרמה "סבל רגשי" לנוסעים האורתודוקסים, שנאלצו לצום במשך כל הטיסה. בית המשפט מצא את אמריקן איירליינס אחראית למקרה וקנס את החברה ב-16,000 ריאל ברזילאי, שווה ערך לכ-9,000 שקלים.

שני הנוסעים שהגישו את התביעות נגד חברת התעופה, טסו למרחקים ארוכים, כשאחד מהם טס מסאו פאולו לניו יורק במשך 10 שעות ללא אוכל. הנוסע השני טס פעם אחת משיקגו ללונדון, ובפעם אחרת ממדריד לפילדלפיה, גם הוא ללא מזון. 

אמריקן איירליינס (צילום: Edu Perez, shutterstock)
גמרו לסבל נפשי. אמריקן איירליינס | צילום: Edu Perez, shutterstock

חוסה מרקוס מארונה, השופט בתיק, אמר כי מעבר להתנערות מהחובה החוזית לספק את הארוחות, אמריקן איירליינס גרמה לנזק רגשי לנוסעים על ידי הגשת מזון לכל שאר הנוסעים בטיסות חוץ מאלו שדרשו אוכל כשר.

באפשרות להזמנת אוכל כשר במטוסי אמריקן איירליינס כתוב כי חברת התעופה קובעת שנוסעים מברזיל אכן יכולים לקבל אוכל כשר, אך רק אם הם יוצאים מסאו פאולו או ריו דה ז'נרו.

חברות התעופה אינן מחויבות על פי חוק לספק מזון מכל סוג שהוא בארצות הברית או בברזיל. עם זאת, בשתי המדינות ישנם חוקים להגנת הצרכן, שיכולים להוביל לתביעה עונשית נגד ספקי שירות ברגע שהם מתחייבים בעסקה לספק מוצר מסוים ואינם עומדים בתנאים.