נראה שבעידן השמים הפתוחים צצים לא מעט יעדים חדשים שחברות התעופה מפעילות אליהן קווים, והנוסעים יכולים ליהנות מהיצע רחב של טיולים במחירים זולים. בחברת הטיולים "קליאו" (Clio) הצרפתית לקחו את זה צעד אחד קדימה והחלו להציע טיולים מאורגנים לאחת המדינות המסוכנות בעולם - סוריה. 

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

בשנת 2010, לפני שהתחילה מלחמת האזרחים, ביקרו במדינה כ-2 מיליון תיירים. כעת, סוכנות הטיולים מתעקשת שלמרות כל האזהרות הרישמיות בעולם, הטיול לסוריה לא מסוכן כמו שטוענים והיא לוקחת אחריות על כל מי שיבחר לטייל איתה במדינה מוכת המלחמות. "סוריה פתוחה לתיירות ולבקשת החברים הסוריים שלנו החלטנו לפתוח את הסיור התרבותי למדינה", נכתב באתר של סוכנות הטיולים. "היו הראשונים לצלול ולגלות את התרבות הזאת".

אם יש לכם דרכון זר והטיול נשמע לכם מעניין, החברה מציעה טיול מאורגן של עשרה ימים לאזור דרום דמשק ולטקיה וכמו כן לקארק דה שבלייה (Krak des Chevaliers), מבצר צלבני במערב סוריה שהוא אתר שימור של אונסק"ו ומהווה נקודת חובה למי שמגיע למדינה. 

ז'אן פייר ריספואט (Jean-Pierre Respaut), סגן המנהל של טיולי קליאו, טוען שלסיור הראשון למדינה, שצפוי להיערך עוד בסתיו הקרוב, נרשמו כבר 20 אנשים ועוד 5 הביעו התעניינות. וכמה התענוג הזה עולה? בסך הכל 4,752 דולר לאדם במתכונת של הכל כלול.

"כל המקומות שאנחנו מציעים ללכת אליהם בטוחים. לא נלך לאזורים שעדיין לא שקטים לגמרי, כמו חאלב", אומר ז'אן פייר. "בחלק מהמקומות המשטרה המקומית תלווה אותנו". במשרד החוץ הצרפתי ביקרו באופן קשה את ההחלטה וטענו ש"סוכנות הטיולים ומי שיבחר לנסוע לטיול הזה, ישאו באחריות המלאה לכל מה שיקרה שם, והם צפויים לזומן לחקירות עם חזרתם לצרפת".