אחרי שקרואטיה הודיעה בשבוע שעבר שתאפשר כניסה לתיירים מכל המדינות, בתנאי שיוכיחו שעברו בדיקת קורונה ונמצאו שיליים בטווח של 72 שעות לפני ההגעה, כעת גם מונטנגרו מודיעה על מהלך דומה.

כך, המדינה ממערב הבלקן, שהוכרזה כמדינה נקייה מקורונה, מאפשר לתיירים, כולל לאלה מישראל, להיכנס לתחומיה. נכון לעכשיו, התיירים הישראלים שיגיעו למונטנגרו יחויבו להיכנס לבידוד כשהם חוזרים לארץ.

>>מה יש לעשות במונטנגרו?

"לכל מדינה יש את הזכות לפעול על פי תפיסתה בנוגע להיתרי הכניסה לתיירים", אומר דמיר דוידוביץ, ממלא מקום שר התיירות של מונטנגרו. "מונטנגרו מפעילה הנחיות באיזורי התיירות בכלל ובבתי המלון בפרט לשמירה והקפדה עליהם בתקופה זו למען בריאות התיירים. גם בימים אלו כמו בעבר מונטנגרו מחכה ומקדמת בברכה את התיירים מישראל שיוכלו ליהנות מיופיה ומחופיה של המדינה".

חוף במונטנגרו
חוף במונטנגרו | צילום: none, יחסי ציבור

מקונסוליית מונטנגרו נמסר: "בהתאם להנחיות ממשלת מונטנגרו, תיירים ישראלים יכולים להיכנס למדינה בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית שנערכה לא יאוחר מעד 72 שעות לפני מועד הטיסה".


בעקבות כך, חברת ישראייר הודיעה היום כי תפעיל שתי טיסות למונטנגרו לקראת סוף חודש יולי ובתחילת אוגוסט. הטיסה הראשונה מתוכננת ליום שישי ה- 24.7 וטיסה נוספת ליום שני ה- 3.8. מחיר כרטיס טיסה הלוך ושוב 199 דולר. ישנה אפשרות גם לרכוש כרטיס בכיוון אחד שעלותו 159 דולר. ישראייר מאפשרת בתוספת של 1 דולר למחיר כרטיס הטיסה ביטוח מגן המקנה ביטול חינם עד 7 ימים לפני מועד היציאה.