טיסה היא לעיתים חוויה לא פשוטה עבור אנשים, אנחנו יודעים מבינים ומקבלים. להיות תקוע בתוך חלל קטן בלי אוורור אמיתי בחברה של מאות זרים ובלי יכולת תזוזה אמיתית זה קשה. ובכל זאת, למרות הקושי, יש אנשים שפשוט מרשים לעצמם קצת יותר מדי חופש, ועושים פעולות שאפילו בביתם הפרטי היו נחשבות למפוקפקות – אז על אחת כמה וכמה בחלל ציבורי שאף אחד לא יכול להתחמק ממנו.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

חשבון האינסטגרם Passenger Shaming, אשר מוקדש לפעולות ביוש של בדיוק נוסעים כאלה, העלה סרטון שמדגים כמה חירויות אישיות בלתי מוגבלות נוטלים לעצמם נוסעים חצופים. בסרטון ניתן לראות כיצד אחד מהם להתמודד עם בעיית ריח רע שנובעת מהנעליים שלו.

איך? לא מספיק שהוא חולץ ומאורר אותן, הנוסע החוצפן אף מצמיד אותן לפתחי האוורור במטוס, מהם יוצא האוויר הממוזג שנושמים כל שאר הנוסעים. מבחינתו כמובן מדובר בפתרון נפלא – אין דרך טובה יותר לפזר את הסירחון מאשר להפיץ אותו לכל עבר. מבחינת כל השאר הנוסעים, לעומת זאת, זה פחות אידאלי, שלא לומר מוגזם, בלתי מתחשב ופשוט דוחה.

View this post on Instagram
_OBJr-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(9px) translateY(-18px);">

So yeah, this BS, zero self-awareness nonsense is happening...again... #PLEASESTOP WTFFFFFF ✈️‍♀️ Thank you @dylanmiller for sending this in! • • • #passengershaming #flyingfeet #instagramaviation #comeflywithme #airlinelife #airplaneetiquette #frequentflyer #crewlife #plane #aviation #cabincrew #avgeek #cabincrewlife #flightattendant #flightattendantlife #stewardess #flightattendantproblems #travel #flightattendants #instapassport #aviationgeek #FAlife #airtravel #travelgram #traveltips #pilotlife #frequentflier

A post shared by Passenger Shaming (@passengershaming) on

הסרטון כמובן הפך במהרה לוויראלי והשיג יותר מ-330 צפיות בתוך זמן קצר. ״אז כן, הבולשיט הזה, אפס מודעות עצמית למה שקורה סביבו״, כתב מנהל החשבון בתגובה, בעוד שאר מאות המגיבים הסכימו והביעו זעם וגועל. ״אם הייתי תופס מישהו עושה את זה הייתי מחטיף לו״, כתב אחד המגיבים.

מגיב אחר, לעומת זאת, בחר דווקא לראות את הנקודה החיובית שבעניין – ״לפחות אלה לא התחתונים שלו״. כי מתברר שגם תקרית כזו התרחשה לפני כשנתיים.