"שירותי ההצלה של משמר החופים בניו אורלינס קיבלו קריאה מספינת קרניבל ואלור (valor) בשעה 14:30 ביום חמישי, על כך שנוסע שהיה על הקרוז נעדר", כך פירסם משמר החופים האמריקאי בסוף השבוע. 

על פי הפרטים שידועים, הנוסע, בן 28, היה ביחד עם אחותו בבר שעל הספינה, לאחר שיצאו לשיט של חמישה ימים בקריביים, ביום רביעי. בסביבות השעה 23:00 הוא יצא לשירותים אך מעולם לא חזר לאותו הבר. רק בבוקר, לאחר שעדיין לא חזר, אחותו הודיע לצוות הספינה על כך שהוא נעדר.

> כך נראה נראית הספינה הגדולה בעולם

מאותו הרגע בספינה החלו לחפש ולכרוז לאותו הנוסע ולאחר שלא נמצא, רק בשעה 14:30, הם פנו כאמור למשמר החופים בניו אורלינס, ממנה יצאה הספינה לדרך. לאחר הפנייה יצאו ספינות חיפוש, בעזרת מסוק מהאוויר, לסרוק את מסלול השיט של האנייה. גם הספינה עצמה הסתובבה והחלה לחזור, על מנת לעזור בחיפושים.

View this post on Instagram

A post shared by Michelle K Williams (@millennialtravel123)

בשעה 20:25, יותר מ-21 שעות מהרגע שיצא לשירותים, נמצא הנעדר במים. על פי רשויות ההצלה מדובר ב"נס של חג ההודיה". הנוסע חולץ על ידי המסוק כשהוא במצב של היפותרמיה והתייבשות, אך מצבו היה יציב וביום שישי, נראה שהוא כבר התאושש לגמרי.

"הוא הצליח להגיד את שמו ואישר שהוא האדם שנפל מהסיפון", אמר אחד המחלצים ל-CNN. "העובדה שהוא הצליח להחזיק את עצמו במים לפרק זמן כה ממושך, זה משהו שאי אפשר לקחת כמובן מאליו. זה יישאר איתי לנצח".