כאילו היו חסרות סיבות טובות לטוס למלדיביים - כעת The Mirror הבריטי מדווח שבמדינת האיים הודיעו שיחלו לחסן בקרוב תיירים לנגיף הקורונה.

נכון להיום כבר ניתן להיכנס למלדיביים בכפוף לבדיקת קורונה שנעשתה 96 שעות לפני ההגעה או בהצגת תעודת מתחסן או מחלים, ללא כל הגבלות כלשהן. אך אם זה לה היה מספיק, בקרוב כאמור, יינתן לתיירים תמריץ נוסף להישאר ליותר משלושה שבועות על האיים, על מנת לקבל את שתי מנות החיסון. 

>> כך תטיילו במלדיביים בזול

נכון להיום, עדיין לא ברור מתי המבצע הזה יחל, היות ובאיים עדיין דואגים קודם כל לחסן את המקומיים. בנוסף, לא ברור האם התיירים ייאלצו לשלם סכום כלשהו על החיסון, או שהמימון יהיה מלא.

האיים המלדיביים (צילום: Pakhnyushchy, Shutterstock)
הבטן-גב המושלם. המלדיביים | צילום: Pakhnyushchy, Shutterstock

כך או כך, היות ומרבית הישראלים כבר מחוסנים, אתם מוזמנים "סתם" להגיע למקום המדהים הזה, שמציע חופשות בטן גב ברמה הכי גבוהה שיש.

בתוך כך, באיים המלדיביים, מסכמים את שנת 2020, שנת הקרונה, בהצלחה רבה מבחינה תיירותית. במהלך השנה החולפת ביקרו באיים השונים במדינה מעל חצי מיליון תיירים (555,494 ליתר דיוק), אמנם מדובר במספר נמוך משנים קודמות, אך מדובר בסיפור הצלחה, בעיקר בגלל שלאורך כמעט כל הזמן הזה הגבולות נשארו פתוחים לגמרי והתחזיות צפו מספרים נמוכים בהרבה.

חוף במלדיבים (צילום: Zoonar RF, GettyImages IL)
חוף במלדיבים | צילום: Zoonar RF, GettyImages IL

>> איך נראית באמת חופשה במלדיביים?

ג'אן טיבאלדי, מנכ"לית One & Only Reethi Rah, אמרה ל- CNN Travel כי אמנם בשנה החולפת לא היו להם מבקרים רבים כמו בשנת 2019, אך חלה עלייה משמעותית בכמות הזמן שהמבקרים בילו בריזורט. "הגיעו פחות אורחים אך הם ביקרו  לזמן ארוך יותר", היא אמרה. 

לא מעט ישראלים גם בילו בשנה האחרונה במדינה היפה. אחרי שהפעילות בשדה התעופה תחזור לעצמה, ניתן יהיה להגיע לאיים מישראל דרך טורקיה, איחוד האמירויות ועצירות ביניים באפריקה.